Google Prekladač prešiel zásadnou zmenou. Prehľadnejší dizajn a nové funkcie

google translate-1762248_960_720
Zdroj: Pixabay.com

Zrejme najpopulárnejší svetový prekladač, Google Prekladač (Translate), prechádza najväčšou zmenou vo svojej histórii. Prekladač prešiel nie len zásadnou zmenou dizajnu, ale obdržal množstvo nových užitočných funkcií.

Adaptácia dizajnového jazyka

Vizuálna / dizajnová aktualizácia prekladača sa dala skôr či neskôr očakávať. Google pomaly aktualizoval väčšinu zo svojich webových aplikácií, ktorých dizajn sa nesie v jednotnom dizajnovom jazyku. Prekladač nie je žiadnou výnimkou a taktiež v ňom môžete zachytiť väčšinu prvkov, ktoré Google využíva. Na prvý pohľad si ale určite všimnete oveľa prehľadnejšie rozhranie, ako aj nové vysúvacie menu a tlačidlá v spodnej časti aplikácie, o ktorých si povieme nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Preklad celých dokumentov

Funkcia, ktorá v našich končinách tak využívaná nebola, zväčša kvôli tomu, že o nej používatelia jednoducho nevedeli. Vďaka novému dizajnu sa ponuka nahrávania dokumentov presunula do hornej časti prekladača. Ak ste o tejto funkcii doposiaľ nepočuli, určite ju odporúčame využiť pri prekladaní najbližšieho obsiahlejšieho dokumentu. Prekladač totižto podporuje veľké množstvo súborov, od tabuliek, dokumenty, čisté textové dokumenty, prezentácie až po PDF.

História, Uložené, Komunita

google prekladac historia
Zdroj: vlastný

Trojica nových tlačidiel, ktoré sa nachádzajú pod samotným prekladačom. Dve z troch týchto funkcií sa doposiaľ nachádzali v okne samotného prekladača. Po novom ale každé tlačidlo vykoná osobitnú akciu, vďaka ktorej môžete ďalej interagovať s vybranou funkciou. Ako prvé spomenieme tlačidlo Histórie, po ktorého stlačení sa Vám v pravej časti obrazovky zobrazí okno s poslednými preloženými slovíčkami, ktoré si môžete následne pridať medzi obľúbené.

google prekladac ulozene
Zdroj: vlastný

Po stlačení tlačidla Uložené sa na pravej strane obrazovky opäť zobrazí vysúvacie okno, ktoré ale pochopiteľne zobrazuje iba uložené / obľúbené slová. Novinkou položky uložené je ale možnosť zoradiť ich abecedne, alebo podľa dátumu pridania, ako aj možnosť priameho exportu priamo do aplikácie Google Tabuľky.

komunita prekladača google
Zdroj: vlastný

Posledným tlačidlom z trojice je Komunita. Tá narozdiel od jej „susedov“ funguje trošku ináč. Po stlačení tlačidla sa na obrazovke zobrazí úplne nová stránka Komunita Prekladača Google, ktorá ponúka množstvo zaujímavých funkcií. Základom tejto funkcie je pomáhanie celej komunite. V Komunite Vám totižto Google podsúva náhodné frázy, poprípade slová, ktoré musíte náhodne preložiť. Táto funkcia je samozrejme hlavne pre tých, ktorí sa v danom jazyku orientujú dobre a chcú pomôcť ostatným, ktorých občasne čudné preklady Prekladača dokážu doviesť k zúfalstvu.

Pomalý nástup novej verzie

O zmene dizajnu a nových funkciách v Google Prekladači sa vie už nejaký ten mesiac. Po prvýkrát sa o zmenách písalo ešte v októbri, no pomalšia distribúcia vo vybraných regiónoch spôsobila, že sa do našich končín dostáva až teraz. Ak ešte nemáte novú verziu prekladača, nezúfajte, určite sa ku Vám dostane behom nasledujúcich dní.

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok Pixabay, úprava vlastná

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre