APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google predstavil aplikáciu, ktorá vďaka AI opíše slepým ľuďom čo „vidí“ kamera telefónu

Telesné postihnutie neprajeme nikomu. Je to výrazný hendikep, s ktorým sa musí pasovať nemalá časť populácie. O to viac nás teší, že technológie, ktoré vyvíjajú viaceré spoločnosti môžu takto hendikepovaným ľuďom pomôcť. Najnovšie, technologický gigant Google predstavil aplikáciu, ktorú ocenia ľudia trpiaci slepotou, resp. zhoršeným zrakom.

Lookout. Aplikácia, ktorá môže zlepšiť kvalitu života

V súčasnosti sa odhaduje, že viac ako 250 miliónov ľudí na svete je slepých alebo má výrazne poškodený zrak. Najnovšie spoločnosť Google predstavila aplikáciu Lookout, ktorá aktuálne dostupné len pre zariadenia Pixel v USA, ktorá dokáže takto postihnutým ľuďom pomôcť. Používatelia prostredníctvom tejto aplikácie za pomoci kamery tak získajú väčší prehľad toho čo sa nachádza okolo nich.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Lookout Google aplikacia ktora povie co vidi
Zdroj: Google

Na stránkach Google sa píše, že aplikácia by mala pomôcť ľuďom s bežnými aktivitami, s ktorými sa stretávajú na dennej báze. Napríklad keď sa ocitnú v novom prostredí, pri čítaní dokumentov, varení, nakupovaní, upratovaní a podobne. Druhým dychom však dodáva, že aktuálne aplikácia nefunguje na 100%, ale poskytne odhad toho čo sa okolo nich nachádza.

Pevne veríme, že spoločnosť Google aplikáciu čoskoro sprístupni aj pre iné regióny vrátane širšej podpory zariadení.

Lookout – Unterstütztes Sehen
Lookout – Unterstütztes Sehen

Zdroj: vlastný, TS, úvodný obrázok: Pixabay.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close