Google Play testuje nové možnosti filtrovania výsledkov vyhľadávaní. Chce zatočiť zo zle hodnotenými aplikáciami

Proces vyhľadávania kvalitných aplikácií by mohol byť v dohľadnej dobe jednoduchším

najlepsie hodnotene aplikacie slovakmi v google play
Zdroj: Vosveteit.sk

Určite ste sa už stretli s tým, že ste si stiahli aplikáciu, ktorá na konci dňa nebola reálne použiteľnou. V súčasnosti v obchode Google Play nájdeme takmer 3 milióny aplikácií a hier, pričom mnohé z nich sú v praxi nevyužiteľnými. A práve na tento problém reaguje spoločnosť Google, ktorá začala v rámci obchodu Google Play testovať nové možnosti filtrovania výsledkov vyhľadávaní aplikácií a hier, ktoré by nám mali zjednodušiť proces ich výberu.

Zatočí Google s nekvalitnými aplikáciami?

Portál 9to5google.com poukazuje na pridanie nových filtrov v rámci výsledkov vyhľadávania aplikácií. Používateľ by mal po vyhľadaní aplikácie mať k dispozícii možnosť ich ďalšieho filtrovania. Podľa zverejnených náhľadov, používateľ bude mať na výber možnosti „Nové“, s ratingom „4.0+” alebo „4.5+”, a “Výber redakcie”.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

novy spôsob filtrovania aplikacii v Google Play.jpg
Zdroj: 9to5google.com

Okrem iného podľa náhľadov je možné tieto filtre aj navzájom kombinovať. Používatelia by sa tak mohli pomocou tejto funkcie vyhnúť halde aplikácií, ktoré boli v minulosti negatívne ohodnotené. Okrem toho sekcie Nové umožňuje upútať záujemcov o aplikácie, ktoré sú v obchode Google Play novo nahranými.

Portál ďalej píše, že funkcia nie je distribuovaná prostredníctvom aktualizácie obchodu Google Play, ale zo strany servera. Druhým dychom však dodáva, že  aktuálne je  dostupná len pre limitovaný počet používateľov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre