SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Google okopíroval používateľské rozhranie prehliadača Microsoft Edge z Windows 10 Mobile

Microsoft sa v poslednej dobe, ako isto viete, poriadne trápi s mobilnou platformou Windows 10 Mobile. Na druhú stranu Apple a Google sú na tom stále lepšie a lepšie. Aj keď Android má už dávno navrch nad os Windows 10 Mobile, stále sa v mobilnej Windows platforme nachádza zopár šikovných funkcií a prvkov, ktoré v Androide ani v iOS nenájdete.

Google plánuje okopírovať používateľské rozhranie prehliadača Microsoft Edge vo Windows 10 Mobile. Prehliadač Edge obsahuje malú drobnosť, ktorú si obľúbilo veľké množstvo používateľov Windows telefónov. Tou drobnosťou je vyhľadávacia lišta (address bar) v dolnej časti prehliadača. Microsoft chcel po čase lištu presunúť navrch, tak ako to je u konkurenčných prehliadačov, no používateľom sa toto rozhodnutie nepáčilo a Microsoft si chvála bohu ich spätnú väzbu zobral k srdcu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: windowslatest.com

Spoločnosť Google sa teda inšpirovala a nové používateľské rozhranie je práve v beta testovaní prehliadača Chrome pre smartfóny. V prehliadači Chrome sa vyhľadávacia lišta doteraz nachádzala klasicky úplne navrchu. Po novom sa bude vyhľadávacia lišta nachádzať úplne na spodku prehliadača. Nepovedzte, že sa nové rozhranie naozaj nepodobá na to z prehliadača Microsoft Edge.

Zdroj: windowslatest.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close