Spravodajstvo

Google odstránil 4 škodlivé rozšírenia pre prehliadač Google Chrome. Uistite sa, že ich nemáte nainštalované vo Vašom prehliadači

Internetové prehliadača používame takmer každý deň. Niekto ho otvorí dvakrát za deň, niekto ho zas na druhú stranu používa takmer neustále. Každý z nás ale využíva internetový prehliadač na niečo iné. Práve preto, existujú rozšírenia/doplnky pre internetové prehliadače, vďaka ktorým si môže každý používateľ daný prehliadač upraviť/vylepšiť práve podľa jeho osobných potrieb. Najpoužívanejší prehliadač Google Chrome má momentálne tisícky podporovaných rozšírení, no niektoré z nich svojich zákazníkov využívajú namiesto toho, aby im ich prácu uľahčovali. Spoločnosť Google len pred niekoľkými hodinami odstránila 4 závažne škodlivé rozšírenia pre Google Chrome, ktoré si dokopy stiahlo až 500 000 používateľov. Uistite sa, že sa na zozname nenachádzajú aj niektoré z Vašich rozšírení.

Škodlivé rozšírenia tajne navštevovali stránky inzerentov

Bezpečnostná výskumná firma ICEBERG objavila štyri škodlivé rozšírenia v internetovom obchode Chrome. Firma spozorovala naozaj vysoký nárast využívania siete na niektorých rozšíreniach, čo samozrejme pritiahlo jej pozornosť. Jedným z nich je aj rozšírenie s názvom HTTP Request Header, ktoré vykonávalo škodlivú aktivitu v prehliadači. Samotné rozšírenie neobsahuje škodlivý kód, no navštevuje webové odkazy súvisiace s inzerciou, samozrejme, bez vedomia používateľov. Neskôr spoločnosť objavila ďalšie 3 rozšírenia, ktoré využívali implementovanie škodlivého JavaScript kódu. Jedná sa o rozšírenia s názvami Nyoogle, Stickies a Lite Bookmarks.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Škodlivých pluginov a rozšírení bude stále viac a viac

Akonáhle bola táto správa posunutá ďalej, Google zareagoval naozaj rýchlo a škodlivé rozšírenia odstránil. Nejedná sa o prvý takýto prípad, a zrejme nejde ani o posledný. Spoločnosť ICEBERG vo svojom blogu upozorňuje na to, že počet ciest, ako implementovať škodlivý kód do pluginov a rozšírení sa stále zvyšuje a udržiavanie „čistého“ prehliadača bude stále náročnejšie. Aspoň v tomto jednom aspekte musíme pochváliť Microsoft, ktorý sa podobným problémom vyvaroval celkom inteligentne a každé rozšírenie pre prehliadač Microsoft Edge musia najprv schváliť samotní technici, a až potom sa dostane medzi bežných používateľov a do obchodu Microsoft Store.

Zdroj: windowslatest.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close