APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Mapy sú o niečo „veselšími“. Dostávajú nové ikonky áut, ktorými môžete nahradiť navigačnú šípku

V aplikácii Google Mapy pribudli nové ikonky 3 vozidiel, ktorými môžete nahradiť ikonku navigačnej šípky

Google Mapy patria medzi populárne alternatívy v oblasti navigačných aplikácií. Najnovšie spoločnosť v tichosti uvoľnila aktualizáciu pre Android zariadenia, ktorá prináša niekoľko zmien. Jednou z tých viac viditeľnejších, je možnosť zmeny ikonky šípky za vozidlo. Používatelia majú konkrétne na výber z 3 vozidiel.

V Google Mapách pribudla možnosť zmeny šípky za vozidlo

Samotné vymenenie šípky za vozidlo je vcelku jednoduché. Stačí si otvoriť navigáciu a následne vyhľadať cieľovú adresu, kam sa chcete dostať. Po vytvorení trasy stačí kliknúť na ikonku šípky. Potom vám v spodnej časti obrazovky vybehne ponuka, prostredníctvom ktorej budete môcť zmeniť predvolenú ikonku za jedno z ponúkaných vozidiel. Ako môžete vidieť nižšie, tak dostupné sú celkovo 4 možnosti, z toho sú 3 autá – osobné auto, pick-up a dodávka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

O samotnej novinke Google doposiaľ oficiálne neinformoval verejnosť. Zároveň treba dodať, že nejde o „neznámu funkciu“. Možnosť zmeny šípky za vozidlo je totižto už dlhšiu dobu dostupná pre používateľov konkurenčnej platformy iOS.

V prípade, ak by ste si chceli zvoliť v aplikácii jedno z vozidiel vyššie, ale nemáte ho dostupné, tak si môžete aplikáciu aktualizovať prostredníctvom odkazu nižšie, ktorý vás presmeruje do obchodu Google Play.

Mapy Google
Mapy Google
Developer: Google LLC
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close