Google Mapy dostávajú nové funkcie. Na svoje si prídu nielen dovolenkári, ale aj cyklisti. Využijete tieto funkcie?

Najnovšia aktualizácia aplikácie Google Maps priniesie množstvo noviniek, ktoré nám pomôžu (nielen) pri plánovaní letnej dovolenky.

Google Mapy
Zdroj: Vosveteit, Google Mapy logo

Leto je to obdobie, kedy najviac plánujeme rôzne dovolenky alebo krátke výlety. Teplé počasie nám umožňuje spoznávať nielen domácu krajinu, ale aj celý svet. A s množstvom informácií, ktoré nosíme vo vrecku si viete svoje voľno užiť ešte o čosi viac. Dopomáhajú tomu Google Mapy, ktoré nám svojou najbližšou aktualizáciou neuveriteľne uľahčia plánovanie ale aj celkový priebeh samotnej dovolenky. Na informáciu upozornil web google.com.

Vylepšené pozorovanie svetových pamiatok

London Eye, Sagrada Familia či Golden Gate Bridge. Ide o zlomok svetových pamiatok, ktoré zrejme pozná každý. Ak tieto miesta plánujete navštíviť, tak si ich určite najprv pozrite na Google Mapách. Tie totiž ponúkajú unikátne zábery z výšky, odkiaľ uvidíte dané budovy v plnej kráse. Aj to vám vie totiž pomôcť pri rozhodovaní sa, či danú pamiatku navštívite. Google takto nasnímal a sprístupnil takmer 100 svetových miest a pamiatok v mestách ako Barcelona, Londýn, New York, San Francisco či Tokyo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
google maps pohľad z výšky
Zdroj: vosveteit.sk

Podľa slov Googlu ide o jeden z krokov pokročilému (pohlcujúcemu) zobrazovaniu všetkých miest na zemi. Kombinácia umelej inteligencie a kvalitných záberov Street View nám tak v budúcnosti ponúkne úplne novú úroveň zobrazovania máp.

Vylepšené informácie pre cyklistov

Mnohých z nás vyhnalo v poslednom čase na bicykel nielen teplé počasie, ale aj vysoké ceny pohonných hmôt. Podľa údajov Googlu ide o celosvetový nárast až o 40 percent. Aj preto čakajú Google Mapy vylepšenia v tejto oblasti. Čoskoro si tak okrem nájdenia cyklistickej trasy budete vedieť tieto trasy porovnať, aby ste sa čo najlepšie pripravili na cestu. Tieto trasy budú obohatené o informácie ako prevýšenie, situácia na ceste či prítomnosť prekážok v podobe schodov. Výber cesty s bicyklom si môžete zvoliť v hornej lište, podobne ako cestu peši či autom.

Zlepšenie prepojenia s priateľmi

Letné dni sa taktiež vyznačujú stretnutiami s rodinou či priateľmi. Aj preto Google prináša nové zdieľanie polohy, s ktorým sú spojené aj notifikácie. To výborne využijete napríklad v prípade, keď sa máte so známymi stretnúť niekde v meste. Aplikácia vás upozorní na to, že vaši priatelia už dorazili na miesto, prípadne to, kde sa aktuálne nachádzajú. Notifikáciu si budete vedieť nastaviť aj v prípade, keď sa niekto odčlení od skupiny. To je určite mimoriadne užitočné na veľkých námestiach, kde sa nachádza mnoho ľudí.

google mapy zdieľanie polohy
Zdroj: vosveteit.sk

Funkcionalitu vedia využiť aj tí, ktorí sa na cestu vydajú radi sami. Svoju polohu tak vedia zdieľať napríklad svojej rodine, ktorá sa tak nemusí obávať o to, či ste dorazili domov v poriadku. Aplikácia ich na to totiž upozorní.

Pohľady z vtáčej perspektívy na svetové pamiatky a nové zdieľanie polohy už Google postupne vypúšťa a tak sa tejto aktualizácie môžete dočkať v najbližších dňoch, či týždňoch. Cyklistických informácií sa zrejme tak skoro ale nedočkáme. Google ich vypustenie do sveta plánuje až o niekoľko týždňov a iba do krajín, kde sú informácie o cyklistických cestách dostupné. Pevne veríme, že nás región bude ale patriť medzi tie, kde tieto mapové podklady nebudú chýbať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre