Chrome ponúkne funkciu, ktorá uľahčí orientáciu pri väčšom počte otvorených kariet. Takto ju môžete vyskúšať už dnes!

Nová funkcia umožňuje jednoduchšiu prácu s otvorenými oknami

Internetovy prehliadac chrome
Zdroj: Vosveteit.sk, Logo Google Chrome

V mnohých prípadoch pracujeme v prípade internetového prehliadača súčasne s viacerými otvorenými oknami pričom ich pribúdajúcim množstvom, je orientácia v otvorených kartách o čosi náročnejšia. Práve na tento problém reaguje spoločnosť Google v testovacej verzii prehliadača Chrome Canary.

Jednoduchšia orientácia v otvorených kartách

Na novú funkciu, ktorá sa objavila v rámci testovej verzie prehliadača Chrome upozorňuje portál 9to5google.com. Ide konkrétne o funkciu, ktorá umožňuje zapnutie nie len rozbaľovacej ponuky s otvorenými kartami, ale zároveň umožňuje aj vyhľadávať konkrétne karty. Nižšie na obrázku sa môžete pozrieť, ako táto funkcia vyzerá v praxi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google Chrome_funkcia vyhladavania otvorenych kariet
Zdroj: Vosveteit.sk

Aktivujte si túto funkciu už dnes

Ako sme vyššie už spomínali, tak táto funkcia je dostupnou v prehliadači Chrome Canary. Jej aktivovanie je vcelku jednoduché. Je to možné prostredníctvom experimentálnych funkcií.

Experimentálne funkcie viete vyvolať prostredníctvom otvorenia adresy chrome://flags. Následne v rámci ponuky vyhľadajte „scrollable-tabstrip“. Po vyhľadaní funkcie zmeňte prednastavenú hodnotu na „Enabled“, teda zapnutá. Potom vás prehliadač vyzve k reštartovaniu.

Chrome Canary lepsia orientacia v otvorenych kartach
Zdroj: Vosveteit.sk

Funkcia je dostupnou vo verzii prehliadača Chrome Canary 88.0.4322.0. Verziu vášho prehliadača si môžete pozrieť pomocou cesty Nastavenia (tri bodky v pravom hornom rohu) > O aplikácii Chrome. V súčasnosti nie je známa informácia, kedy by mohla byť funkcia dostupnou aj v komerčnej verzii prehliadača. Môžeme však očakávať, že sa tak stane v priebehu najbližších týždňov, až mesiacov. Zároveň musíme dodať, že dostupnou je (zatiaľ) len  v desktopovej verzii prehliadača.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre