BezpečnosťSpravodajstvo

Google Chrome 80 obsahuje 3 závažné bezpečnostné chyby, ktoré môžu ohroziť milióny používateľov

Vývojári žiadajú používateľov, aby si na svoje zariadenia stiahli najnovšiu bezpečnostnú aktualizáciu, ktorá je dostupná už v týchto momentoch

Spoločnosť Google len pred niekoľkými dňami zverejnila najnovší blog, v ktorom upozornila používateľov najpopulárnejšieho internetového prehliadača na svete na prítomnosť troch naozaj závažných bezpečnostných chýb. Prehliadač Google Chrome ešte tesne pred vydaním blogu obdržal bezpečnostnú aktualizáciu, ktorá sa na vaše zariadenie s najväčšou pravdepodobnosťou stiahne automaticky po pripojení do siete. Na odhalené bezpečnostné chyby v prehliadači Google Chrome upozornil ako prvý zahraničný portál ZDNet.

Záhadná zraniteľnosť, ktorá sa dodnes používala

I keď spoločnosť Google vo svojom blogovom príspevku upozorňuje na 3 závažné zraniteľnosti objavené v prehliadači Google Chrome, najväčšiu pozornosť si jednoznačne vyžiadala chyba s označením CVE-2020-6418, na ktorú ešte 18. februára upozornil Clement Lecigne, člen skupiny Google pre analýzu hrozieb.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Problémom však je, že táto chyba je v prehliadači Google Chrome od samotného začiatku a je známe, že zraniteľnosť niektorí hackeri našli a využívajú ju. Bohužiaľ, nateraz vývojári spoločnosti Google neposkytli bližšie informácie o chybe a tak si musíme vystačiť s tým, že chyba sa týka komponentu V8, ktorý je zodpovedný za spracovanie JavaScript kódu. Touto cestou dokáže útočník spustiť takmer akýkoľvek kód v napadnutých JavaScript aplikáciách na webe.

Vyššie spomenutá chyba je spoločne s ďalšími dvomi závažnými chybami opravená v najnovšej verzii prehliadača Chrome, ktorá nesie označenie 80.0.3987.122. Aktualizácia je už niekoľko dní dostupná pre zariadenia s operačným systémom Windows, Mac, ako aj Linux. Dostupnosť aktualizácie v mobilnej verzii prehliadača Chrome však zatiaľ známa nie je.

I keď nie ste milovníkom aktualizácií a radšej „bežíte“ na starších overených a stabilných verziách prehliadača Google Chrome, určite vám odporúčame si čo najskôr stiahnuť najnovšiu aktualizáciu prehliadača. Na väčšine zariadení by však malo dôjsť ku automatickému stiahnutiu aktualizácie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close