Dodávky smartfónov v Číne poklesli o takmer 40%. Dôvodom je vypuknutie koronavírusu

Koronavírus vplýva aj na výrobu a distribúciu smartfónov. V Číne zaznamenali prepad trhu so smartfónmi o 38,9%.

koronavirus ruska na usta
Zdroj: pixabay.com (geralt)

Ako sme už dnes písali, tak koronavírus má oveľa väčšie dopady na bežný chod života, ako sme si doposiaľ mysleli. Od zrušenia viacerých verejných podujatí, cez obmedzenia jednotlivých služieb, až po slabšie obrátky priemyslu. Portál Gizmochina.com prišiel so správami, v ktorých píše, že najnovší koronavírus, ktorý bol dočasne pomenovaný ako 2019-nCoV (dnes je už oficiálne pomenovaný ako COVID19) má vplyv aj na dodávky a distribúciu jednotlivých produktov. Konkrétne na distribúciu smartfónov.

Prepad priemyslu so smartfónmi je citeľný

Akadémia informačných a komunikačných technológií, ktorá patrí pod Ministerstvo informačných technológií Číny informovala verejnosť, že Čínsky trh so smartfóny je na zostupe. Podľa štatistík v prvom mesiaci tohto roka domáci trh so smartfónmi klesol o 38,9%.  V prípade len domácich výrobcov je tento prepad ešte o niečo väčší, konkrétne o 42,9% v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Trh so smartfonmi Cina_januar_koronavirus
Via Gizmochina.com

Analytici si tento pokles predaja smartfónov vysvetľujú dvoma dôvodmi. Prvým je začatie nového lunárneho roku, a druhým dôvodom je prepuknutie koronavírusu. Ohnisko, kde prepukol tento vírus, bolo zároveň aj centrom viacerých výrobných závodov v krajine, z ktorých viacero je dnes buď zatvorených, alebo funguje v obmedzenom režime.

S podobnými odhadmi prišla aj spoločnosť Strategy Analytics, ktorá odhaduje, že v prvom kvartáli tohto roka medziročne poklesne trh so smartfónmi o 30%. Zároveň viacero spoločností, na čele s Apple, najvýznamnejšou technologickou spoločnosťou na svete, znížili svoje odhady výnosov a obmedzili cestovanie svojich zamestnancov do Číny.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre