Google aplikácia dostala notifikačný feed, ktorý je prispôsobený vašim záujmom. Pozrite sa, kde ho nájdete a čo ponúka

Google aplikácia pre Android dostala do vienka novú funkciu, notifikačný feed.

Google Aplikacia Android
Zdroj: In Green / Shutterstock.com

Google aplikácia je jednou z najpoužívanejších aplikácií na Android smartfónoch. Nielenže nám ponúka rýchly prístup k internetovému vyhľadávaču, ale nájdeme v nej aj ďalšie užitočné nástroje a informácie. Ide napríklad o články z webov, ktoré navštevujeme, informácie o počasí a podobne. Najnovšie pribudla do aplikácie ďalšia užitočná funkcia.

Do aplikácie Google pribudol notifikačný feed

Ak používate aplikácie Google pravidelne, tak ste možno postrehli, že v týchto dňoch vedľa vášho profilového obrázku pribudla ikonka zvončeku. Ako už asi predpokladáte, tak ide už o spomínaný odkaz na notifikačný feed.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google Aplikacia Feed s upozorneniami_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Táto funkcia je dostupnou od verzie aplikácie 14.43 na niektorých zariadeniach s Androidom. Ak funkciu ešte neevidujete, tak je to len otázka času, kedy sa to zmení. Prejdime ale k tomu, čo táto funkcia ponúka.

Ide o prispôsobený feed s upozorneniami, kde nájdete viacero informácií, napríklad o počasí, správach z vášho okolia a podobne. Ako môžete vidieť nižšie, tak nástroj ponúka chronologické usporiadanie rôznych udalostí a informácií, ktoré sú prispôsobené vašim záujmom.

Google Aplikacia Feed s upozorneniami_2.jpg
Zdroj: Vosveteit.sk

Po kliknutí na tri bodku pri jednotlivých upozorneniach, budete mať k dispozícii možnosť odstránenia upozornenia, resp. označenia, že vás to nezaujíma. Rovnako môžete Google poslať aj spätnú väzbu na upozornenia, resp. funkciu ako takú. Nezabudnite ale na to, že ak budete označovať niektorý typ upozornení, že vás nezaujíma, tak neskôr sa vám už nemusí zobrazovať.

Google Aplikacia Feed s upozorneniami_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Po kliknutí na samotné upozornenie, budete presmerovaní do vyhľadávača, kde budete mať k dispozícii ďalšie informácie súvisiace s upozornením. Ak kliknete napríklad na spravodajský článok vo feede, tak vám Google následne ukáže viacero článkov na danú tému z viacerých webov.

Google Aplikacia Feed s upozorneniami_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Samotná funkcia sa na prvý pohľad javí ako zaujímavým spestrením, ktorá vám umožňuje získať základný prehľad o udalostiach, ktoré vás zaujímavú bez toho, aby bola okolo nich „omáčka“.

Rovnako využitie nájde aj v situácii, keď vás telefón na niečo upozorní, no vy sa v danom momente nemôžete venovať upozorneniu, hoci vás zaujíma. Vďaka tomu tak neprídete o informácie, ktoré sú pre vás užitočné a budete ich mať po ruke aj neskôr. Informačný kanál vám umožňuje vrátiť sa k týmto upozorneniam, keď budete mať na to čas.

Čo je možno na škodu v súvislosti s touto funkciou je, že aby ste sa k nej dostali, tak musíte otvoriť Google aplikáciu. My by sme ju ocenili aj na karte Objaviť, ktorú majú používatelia na ploche obrazovky telefónu. Mohla by slúžiť na akýsi prehľad najdôležitejších správ, ktoré boli prispôsobené používateľom. K samotnej funkcii, sa dostanete aktuálne len po tom, ako kliknete v zozname aplikácií na aplikáciu Google.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre