APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

GeForce Now: Aj tie najnáročnejšie hry si už môžete zahrať na slabých počítačoch

GeForce sprístupňuje cloudovú službu GeForce Now pre všetkých. Môžete si tak zahrať tie najnovšie hry, a to aj na slabších zariadeniach.

Prvýkrát ste mohli o službe GeForce Now počuť na našich stránkach ešte začiatkom roka 2018 a v jeho druhej polovici. V skratke, ide o službu, ktorá prináša prémiové hry aj na slabo výkonné zariadenia. Nevyčaruje Vám v zariadení najnovší hardware, a ani nič podobné. Všetok potrebný výkon je totiž sústredený v cloudových službách, ku ktorým sa používateľ pripája prostredníctvom internetu.

„GeForce NOW ruší čakaciu listinu a predstavuje ponuku členských plánov. Hranie na PC je teraz ešte prístupnejší širšiemu okruhu ľudí. Po prihlásení sa užívatelia môžu okamžite pripojiť k svojim knižniciam v mnohých populárnych herných obchodoch. Vzhľadom k tomu, že ide o naozajstné PC tituly, je možné sa pripojiť k ich existujúcim komunitám, hrať s priateľmi a tiež ďalšími PC hráčmi po internete. Tieto hry je teraz tiež možné hrať takmer z každého PC, Macu, TV (so zariadením SHIELD), alebo chytrého telefónu s OS Android. Je to podobné zapojenie GeForce GPU do svojho zariadenia a upgradovania ho na špičkový herný stroj pomocou cloudového riešenia.GeForce NOW prinesie aj ďalšie výhody cloudu. Ide o prvý herný PC, u ktorého odpadá starosť o upgrady. Aktualizácie hier, patche a Game Ready ovládače sa sťahujú a inštalujú automaticky, takže sú hráči vždy len zlomok okamihu od svojich obľúbených hier. GeForce NOW je otvorenou platformou, ktorá hráčom umožňuje priniesť si vlastné hry z popredných obchodov. Už teraz možno v službe vyhľadať medzi stovkami okamžite hrateľných titulov a ich zoznam sa každým týždňom rozširuje.“ píše spoločnosť GeForce v tlačovej správe.

Cena vôbec nie je prehnanou

Mnohých určite prekvapí aj dostupnosť tejto služby. Jednak GeForce ponúka „Free“ predplatné, teda zadarmo, tak ponúka „Founders“ predplatné, za ktoré si hráči zaplatia 5,49€ mesačne. Len pre zaujímavosť, je to výrazne menej ako za predplatné Xbox Pass. Rozdiely medzi tými dvomi plánmi sú v tom, že zatiaľ čo bezplatný plán Vám umožňuje 1 hodinu hranie hier a to len na vybraných serveroch, tak v prípade Founder verzie je hranie obmedzené až po 6 hodinách.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Okrem časového obmedzenia. Founder plán podporuje RTX herné tituly, ako napríklad Wolfenstein: Youngblood alebo Metro Exodus. Zahrať si je samozrejme môžu aj majitelia bezplatných účtov, ale bez ray tracing v reálnom čase.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close