Spravodajstvo

Gabe Newell osobne zareagoval na otázku, či chce Microsoft naozaj kúpiť Valve

Správy o tom, že sa v Microsofte pošuškáva o akvizícii veľkých herných spoločností, vyvolali medzi hráčskou komunitou naozaj veľa rozruchu. O týchto špekuláciách sme Vás informovali v našom staršom článku. Otáznik visel nad spoločnosťou Electronic Arts, no v útrobách Microsoftu sa zvažovala aj možnosť zakúpenia Valve a PUBG Corporation. Samozrejme, žiadne informácie neboli oficiálne potvrdené, či už samotným Microsoftom, alebo jednotlivými spoločnosťami. Už v tomto momente ale vieme takmer na istotu povedať, že Valve sa v budúcnosti nestane súčasťou Microsoftu. (Chvalabohu) Túto informáciu potvrdil aj samotný spoluzakladateľ spoločnosti Valve Gabe Newell, medzi hráčmi často prezývaný ako Gaben.

Gabe Newell to potvrdil prostredníctvom emailu

Zdroj: imgur.com

Tieto informácie sa objavili na internetovom fóre ResetEra. Jeden z používateľov tohto fóra pridal screenshot z jeho emailovej konverzácie medzi ním a samotným spoluzakladateľom spoločnosti Valve. Používateľ jensthomas86 sa Gabea Newella v emaili opýtal: „Spoločnosť Valve bude zakúpená Microsoftom? Odpovedzte prosím, komunita je otrasená.“ Gabe Newell celkom stručne odpovedal: „Nie som si toho vedomý.“

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Gabe Newell odpovedal na email fanúšika? Riaditelia veľkých spoločností to väčšinou nerobia. Je to síce trošičku čudné, že riaditeľ veľkej spoločnosti nevydal žiadne oficiálne stanovisko ku týmto špekuláciám, no s tým už nikto z nás nič nenarobí. Zo snímky obrazovky je jasne vidno, na aký email fanúšik správu posielal. Jedná sa o oficiálny email Gabea Newella, prostredníctvom ktorého odpovedal aj v minulosti viacerým fanúšikom.

Dúfajme, že týmto pádom môžeme odstrániť spoločnosť Valve a milovanú hernú platformu Steam z potencionálneho nákupného lístku spoločnosti Microsoft. Otáznik ale naďalej visí nad spoločnosťami EA a PUBG Corporation, na ktorých stanovisko si budeme zrejme musieť počkať o čosi dlhšie. Ako sa na túto problematiku pozeráte Vy? Podporujete to, aby Microsoft zakúpil tieto veľké herné štúdiá, alebo by sa Microsoft nemal miešať do oblastí mimo Xboxu? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close