SpravodajstvoWindows

Funkcia Sets, po ktorej bažia mnohí používatelia sa opäť raz na dobro vytratila z rozhrania testových verzií Windowsu

Windows Sets je funkcia, ktorá mala poskytnúť v rozhraní Windows 10 prácu s viacerými aktívnymi aplikáciami v jednom okne. V praxi táto funkcia vychádzala zo myšlienky „internetových prehliadačov“, a to tak, že medzi jednotlivými aplikáciami by sa používatelia preklikávali ako v prípade otvorených internetových stránok v rámci prehliadača.

Windows Sets

Funkcia Windows Sets sa v testových rozhraniach Windowsu objavila približne v polovici minulého roka. Zo začiatku sa na ňu vzniesla vlna kritiky, ale krátko na to si získala značné množstvo priaznivcov, ktorí objavili jej výhody. Následne bola na určitú dobu odstránená, dôvodom bola jej technická náročnosť. Neskôr sa zas objavila, ale už len ako súčasť balíka Office a programu Microsoft Edge.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jan Egil Ring,  prostredníctvom sociálnej siete upozornil, že funkcie Sets, aj keď v obmedzenej verzii, sa úplne vytratila zo zostavenia Windows 10 1903. Načo reagoval Rich Turner, jeden z popredných vývojár Microsoftu.

Ako ste mohli vyššie vidieť, tak Rich Turner priznáva, že funkcia nie je už dostupná, druhým dychom však dodáva, že pridanie tejto funkcie sa nachádza na ich zozname úloh.

Zdroj: via MSP

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close