Fotosmartfón s nízkou cenou? Redmi pracuje na smartfóne s 50mpx snímačom!

50mpx snímač ISOCELL GN2 mieri do lacnejšej cenovej kategórie pod krídla Redmi. Ktorý smartfón získa titul fotosmartfón strednej triedy?

Xiaomi Mi 9 kamera
Zdroj: Vosveteit.sk, Youtube (gsmarena)

Časy, kedy sme telefóny využívali naozaj len na telefonovanie, prípadne správy sú preč a dnes už sú smartfóny našími dennými spoločníkmi. Okrem iného ich využívame hlavne na fotografovanie a tie kvalitnejšie smartfóny dokážu často nahradiť i profesionálne fotoaparáty. Takéto smartfóny sú však často drahšie a nie každý si ich môže dovoliť. Od toho tu je však Redmi, ktoré pracuje na smartfóne s 50mpx snímačom rovnako, ako môžeme vidieť u vlajkového Mi 11 Ultra!

Kvalita pre každého

Dcérska spoločnosť Xiaomi nám už od začiatku prináša smartfóny s neskutočnou výbavou a nízkou cenou. Tento rok sme mohli vidieť revolúciu v smartfónoch z radu Redmi Note, keď model Redmi Note 10 Pro prišiel so 120Hz AMOLED displejom a 108mpx hlavným snímačom kamery. Prišiel i prvý herný smartfón s označením Redmi K40 Gaming Edition. Redmi to však plánuje celé posunúť ďalej a dostať sa medzi fotosmartfóny.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

ISOCELL GN2 je snímač od Samsungu, ktorý sa nachádza v tých najlepších fotosmartfónoch tohto roku. Už dávno neplatí, že čím vyšší počet megapixelov, tým lepšia kamera. 50mpx snímač od Samsungu však kombinuje ich počet s veľkosťou, a tak dokáže vytvoriť fotografie porovnateľné s tými z kompaktných fotoaparátov. A pripravovaný smartfón od Redmi by mal siahnuť práve po ňom!

V ktorom smartfóne 50mpx snímač uvidíme?

Zatiaľ o pripravovanej novinke určenej pre kvalitné fotografie veľa nevieme. Známy leaker však poukazuje na to, že nepôjde o model Redmi Note 10 Pro, teda jeho 5G verzii. Jeho prítomnosť v celkovej línii Redmi Note nie je vylúčená, keďže už čoskoro nás čaká predstavovanie ďalších smartfónov z populárnej série dostupných smartfónov.

Možnosťou však stále je jeho zaradenie do línie Redmi K, ktorá nie je dostupná v Európe a distribúcia pripravovanej novinky u nás taktiež nie je potvrdená. Uvítali by ste smartfón s vrcholnou kamerou i v nižšej rade smartfónov? Alebo je pre vás kamera smartfónu nepodstatná? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre