ANDROID

Fortnite pre Android sa bude možno distribuovať cez Samsung obchod. Tiež poznáme predpokladaný termín sprístupnenia hry

Posledné dni sa o fenoméne Fortnite pre Android toho popísalo viac. Dôvodom boli slová šéfa Epicu, ktorý povedal, že cez Google Play hra nebude distribuovaná. Dôvodom sú vysoké poplatky v podobe „30% dane“ zo zárobkov, ktoré si Google privlastňuje vo svoj prospech.

„Epic chce mať priamy vzťah so zákazníkmi na všetkých platformách kde to je možné. Skvelá vec na internete je, že je možná digitálna revolúcia, fyzické obchody ani sprostredkovatelia tak nie sú nevyhnutnosť.“, Tim Sweeney ďalej dodal: „30-percentná daň z predaja je vysoká cena vo svete, kde zvyšných 70% musí pokryť všetky náklady na vývoj, prevádzku a podporu hier… “.

Najnovšie sa objavila séria viacerých informácií týkajúcich sa dostupnosti hry. Prvou z nich je predpokladaný termín jej uvoľnenia pre verejnosť, ktorý viacerí odborníci odhadujú, že hra bude predstavená spolu s predstavením Samsungu Galaxy Note 9 (9. augusta).  Hra by mala byť zároveň exkluzívne dostupná po dobu 1 až 4 mesiacov len pre vybrané Samsung zariadenia. Ďalšou zaujímavou správou je, že hra bude z veľkej pravdepodobnosti distribuovaná prostredníctvom obchodu Samsung.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zdroj: engadget.com9to5google.com, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close