Spravodajstvo

Facebook testuje nové nastavenia nástenky, s ktorými si budú môcť používatelia prispôsobiť obsah

Facebook podľa najnovších informácií pracuje na možnosti nastavenia chronologického zobrazovania statusov v mobilnej aplikácií.

Facebook začal s testovaním nových možností prispôsobenia nástenky. Tentokrát však nejde o žiadnu „raketku“, s ktorou sme sa mohli stretnúť ešte v prvej polovici roka 2018. Len pre zaujímavosť, Slovensko bolo jedna z mála krajín, v rámci ktorých prebiehal test. Vráťme sa však späť k téme. V súčasnosti Facebook ponúka v rámci nastavení aplikácie niekoľko možností prispôsobenia zobrazovaní noviniek. Používatelia majú v súčasnosti možnosť nastavenia konkrétnych stránok či ľudí, aby sa im zobrazovali ich statusy ako prvé.

Mohlo by sa vrátiť chronologické usporiadané statusov

Práve tieto nastavenia by sa mali v budúcnosti rozšíriť. Upozorňuje na to známa vývojárka Jane Manchun Wong, prostredníctvom svojho Twitter účtu.  Podľa zverejnených obrázkov z rozhrania aplikácie je zjavné, že  Facebook začal testovať nový algoritmus, respektíve funkciu, vďaka ktorej by sme sa mohli „vyhnúť“ existujúcim algoritmom zobrazovania obsahu. Ako môžete vidieť nižšie na obrázku, tak spoločnosť testuje funkciu, kedy si používateľ bude môcť hlbšie prispôsobiť nástenku so statusmi, ako je tomu doposiaľ. Konkrétne bude mať na výber z ďalších troch možností: najviac relevantné príspevky, najnovšie príspevky, a videné príspevky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Z pohľadu používateľov z možností vyššie je bezpochyby najzaujímavejšia možnosť chronologického usporiadania príspevkov, ktorá v minulosti z ponuky nastavení zmizla. Facebook zároveň ponechá používateľom súčasný model zobrazovania príspevkov, ktorý je „News Feed  Preferences“. Ten funguje na princípe, že používateľ si manuálne vykliká o čo má reálne záujem. Následne sa mu zobrazujú dané statusy od priateľov a stránok, ktoré zvolil medzi prvými.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close