APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Facebook prináša nový Messenger Kids, vďaka ktorému majú rodičia dohľad nad svojimi deťmi

Spoločnosť Facebook len včera predstavila nový Messenger Kids, ktorý je určený pre tých najmenších. Facebook vo svojich podmienkach zakazuje vytváranie účtov osobám mladším ako 13 rokov, no aj tak si ho väčšina detí urobí ešte dlho pred dovŕšením tohto veku. Rodičom sa to nepozdáva tak, ako samotnému Facebooku a preto sa spoločnosť rozhodla priniesť klasický Messenger, ktorý je ale čiastočne upravený tak, aby sa deti nestretli s nevhodným obsahom a aby mali rodičia nad svojimi deťmi neustálu kontrolu.

Aplikáciu spravujú rodičia

Aplikácia Messenger Kids je spravovaná rodičmi dieťaťa, ktorí majú dohľad takmer nad všetkým. Pri pridávaní nových kontaktov, musia rodičia pridanie kontaktu potvrdiť a až potom môže dieťa začať konverzáciu so svojimi kamarátmi, poprípade rodinou. Akonáhle rodičia potvrdia pridanie kontaktu, deti majú nad konverzáciou „plnú“ moc. V aplikácií sa nachádzajú GIFy, filtre, nálepky, ktoré môžu deti používať bez akýchkoľvek obmedzení. Samozrejme, hlavne GIFy bývajú dosť často nevhodné pre deti a Facebook sa preto ponuku GIFov rozhodol čiastočne orezať, vďaka čomu sa rodičia nemusia báť toho, že by ich dieťa našlo v GIFoch niečo, čo vidieť nemali.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Facebook

Aplikácia je určená hlavne pre komunikáciu medzi deťmi, ktoré taktiež používajú Messenger Kids. Rodičia ale dokážu udeliť výnimku a povoliť chatovanie s niektorými dospelými (rodinní príslušníci), ktorí si nemusia sťahovať detskú verziu Messengera a s dieťaťom dokážu komunikovať prostredníctvom klasického Messengera.

Konverzácie sú pod dohľadom umelej inteligencie

Konverzácie sú neustále monitorované umelou inteligenciou, ktorá pozoruje celý priebeh konverzácie a zabraňuje poslaniu nevhodného obsahu. Pokiaľ sa v konverzácií nájde nevhodný obsah, umelá inteligencia automaticky nevhodné správy vymaže a rodičom zašle správu o tom, s kým si ich dieťa písalo.

Deti si aplikáciu nemôžu stiahnuť samé. Aplikácia vystupuje ako samostatná aplikácia Messenger, no účty detí sú včlenené do rodičovských účtov. V praxi to znamená, že po stiahnutí aplikácie sa najprv musí prihlásiť rodiť dieťaťa a až potom samotné dieťa prostredníctvom novo vytvoreného účtu.

Zdroj: offspring.lifehacker.com, úvodný obrázok (Facebook)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close