Spravodajstvo

Facebook oznámil pokus o zmanipulovanie nemeckých volieb pomocou sociálnej siete

Richard Allan, vice prezident spoločnosti Facebook pre Európu a východnú a strednú Afriku, oznámil nález spoločnosti ktorá mala snahu manipulovať nemecké voľby pomocou Facebooku. Robila to pomocou rôznych účtov, ktorými  sa snažila zahltiť „News Feed“ (Užívatelia tam vidia príspevky, ktoré sa páčia ich priateľom alebo tie ktoré pridali. News Feed nájdete v pravom hornom rohu vášho účtu.) falošnými informáciami na tejto sociálnej sieti tak, aby sa nedali využiť na zdieľanie verejných názorov.

Síce tento spôsob nijako nezmanipuluje voľby priamo ale môže ovplyvniť  čo sa voliči dozvedia a čo nie. Voľby nakoniec znovu vyhrala kancelárka Angela Merkelová ale s nedostatočným počtom hlasov na vytvorenie vlády. Teraz sa musí rozhodnúť s ktorými stranami bude spolupracovať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Facebook podobné aktivity zaregistroval už pri francúzskych aj pri amerických prezidentských voľbách a podrobne preštudoval čo táto aktivita spôsobuje a aké informácie dostanú užívatelia, ktorý sú v kontakte s podozrivými účtami. Tieto aktivity si tiež všimol federálny úrad pre informačnú bezpečnosť (BSI), ktorá už v minulosti úzko spolupracovala so spoločnosťou Facebook. Vďaka vzájomnej pomoci sa podarilo znížiť množstvo falošných informácií, ktoré sa dostali do obehu.

zdroj: latesthackingnews.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close