Facebook nechtiac zverejnil 14 miliónov súkromných príspevkov ako verejné. Užívatelia sú pobúrení

Facebook
Zdroj: Vosveteit.sk

Najväčšia sociálna sieť Facebook má na krku ďalší škandál. Sociálna sieť vraj totiž omylom zverejnila príspevky 14 miliónov používateľov, ktoré boli súkromné a navždy mali ostať pre verejnosť skryté. Sociálna sieť Facebook však nechtiac tieto príspevky premenila na verejné, a tak ich môže vidieť celý svet.

Po opakovaných správach o úmyselnom zdieľaní súkromných dát používateľov, má Facebook rozhodne čo robiť, aby uhasil hlas nahnevaných používateľov. Sociálna sieť údajne až 10 dní aktívne zdieľala súkromne príspevky ako verejné a tento problém sa má dotýkať až 14 miliónov používateľov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Chyba Facebooku mohla trvať až 10 dní

Samotná chyba trvala od 18. mája do 27. mája. Ak používatelia v tom čase zverejňovali súkromné príspevky, je dosť možné, že budú na Facebooku dostupné ako verejné, a to aj bez toho, aby ste sociálnej sieti dali nejaký súhlas. Facebook na nepríjemnú chybu reaguje tým, že k nej došlo práve v čase, keď chcela sociálna sieť do profilov priniesť nové možnosti.

Spoločnosť Facebook sa za nepríjemnú chybu ospravedlnila. Erin Egan, šéfka ochrany osobných údajov na Facebooku, sa ospravedlnila všetkým dotknutým používateľom za nepríjemnosti. Sociálna sieť teraz dotknutých používateľov začne upozorňovať na nechcenú chybu, aby o tom boli informovaní a samozrejme aj naďalej využívali najväčšiu sociálnu sieť na svete.

Zdroj: latesthackingnews.com, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre