Spravodajstvo

Facebook chce hlbšie prepojiť miestne komunity. Vytvoril novú nástenku „Susedstvá“. U nás zatiaľ nie je dostupná

Funkcia zatiaľ nie je dostupnou v našom regióne. Vyzerá však zaujímavo.

Sociálna sieť Facebook si dala za cieľ posilniť miestne komunity. Najnovšie oznámila, že spúšťa novú funkciu „Neighborhoods“, čo v preklade znamená Susedstvá.

Na Facebooku pribudla nová nástenka „Susedstvá“

Facebook túto funkciu popisuje ako dedikované miesto, ktoré má za cieľ dopomôcť k hlbšiemu prepojeniu ľudí medzi sebou zo svojho okolia, či participovať na miestnych aktivitách.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Ľudia vždy používali Facebook na spojenie so svojimi susedmi – zhromažďovali sa na podporu miestnych firiem, pýtali sa na odporúčania a tipy v miestnych skupinách, ponúkali podporu alebo stretávali susedov, ktorí majú spoločné záujmy. Počas pandémie, najmä v uplynulom roku, sme videli, aké dôležité môžu byť tieto spojenia. Facebook Neighborhoods to uľahčuje, vďaka čomu sú miestne skúsenosti naprieč Facebookom na jednom mieste.“ píše Facebook v publikovanej správe.

Facebook ďalej vysvetľuje, že dedikované miesto Susedia funguje inak, ako bežná nástenka. Rovnako hovorí, že aj samotný profil používateľa je odlišným od toho pôvodného. Spoločnosť ďalej hovorí, že túto funkciu môžu využívať len osoby staršie ako 18-rokov. Používateľ rovnako bude mať na výber rozhodnúť sa, či sa pripojí k svojmu susedstvu, alebo k okolitým štvrtiam. Následne uvidí príspevky súvisiace so štvrťou, ku ktorej sa pripojil.

Facebook_Susedia
Zdroj: Facebook

Sociálna sieť ďalej dodáva, že používateľ si bude môcť vyplniť záujmy, obľúbené miesta, informácie o sebe a podobne s cieľom, aby vás mohli ľudia naokolo lepšie spoznať. Rovnako k dispozícii je aj možnosť publikovania statusov, otázok, ankiet, ich komentovanie a podobne. Všetok tento obsah sa bude však zobrazovať v oddelenej nástenke od tej hlavnej. Pre lepšiu ilustráciu, si môžete nižšie pozrieť náhľad tejto funkcie, ktorý publikoval Facebook prostredníctvom tlačovej správy.

Facebook_nastenka susedia_1
Zdroj: Facebook

Sociálna sieť v závere dodáva, že táto funkcia nie je automatickou a používateľ musí vykonať extra aktivitu, aby sa pridal do Susedstva. Rovnako však treba dodať, že funkcia ako taká, je zatiaľ limitovaná len pre Kanadu a čoskoro bude uvoľnená pre vybrané mestá naprieč USA. Čo sa týka dostupnosti v iných regiónoch sveta, tak o tom Facebook zatiaľ neinformoval.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close