Excel je multifunkčný nástroj. Dokazuje to Youtuber, ktorý z neho vytvoril program na tvorbu hudby. Vyskúšať si ho môžete aj Vy

Youtuber premenil Excel pomocou vzorcov na software, za pomoci ktorého môžete vytvárať hudbu. Okrem toho ho aj sprístupnil pre verejnosť.

xLstudio - hudobny nastroj v exceli
Zdroj: Youtube (Dylan Tallchief), úprava Vosveteit.sk

Excel je multifunkčným nástrojom, s ktorým sa stretla väčšina z nás. Najčastejšie sa však využíva na prácu s dátami a ich analýzu. Nie tak dávno sme Vám priniesli článok, v ktorom sme poukázali na jeho „nevšedné“ využitie. Programátor pomocou viacerých funkcií a vzorcov, ktoré sú pre nás „smrteľníkov“ veľkou neznámou, vytvoril interaktívnu 3D hru.

Nie len na prácu s dátami… xlStudio

Najnovšie sa niečo podobné  podarilo vytvoriť aj Youtuberovi Dylan Tallchiev, ktorý za pomoci vzorcov vytvoril multifunkčný nástroj na tvorbu hudby, ktorý je dokonca schopný exportovať dáta vo formáte .als. Vďaka tomu je takto vytvorená hudba kompatibilná aj s externým softwarom, napríklad  s Abletone (pozn. redakcie: software pre tvorcov hudby). Výtvor jeho práce, ktorý nazval xlStudio, si môžete pozrieť, resp. vypočuť nižšie vo videu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak by ste si chceli vyskúšať jeho výtvor na vlastnej koži, môžete tak spraviť prostredníctvom tohto odkazu. Tallchiev totiž kompletne sprístupnil zdrojový kód. Melódie môžete písať v samostatnom editore piano roll alebo využiť skratky, za pomoci ktorých môžete automaticky vytvárať akordy. Ak by ste však chceli do neho importovať ďalšie súčasti, tak Vás sklameme. Zdrojový kód to bohužiaľ neumožňuje. V každom prípade ide o husársky kúsok, ktorý si zaslúži obdiv.

Via Verge

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre