RecenzieSpravodajstvo

EVOLVEO SportWatch M1S: Športové hodinky s podporou microSIM karty | RECENZIA

Pozrite si recenziu na chytré hodinky Evolveo SportWatch M1S s podporou microSIM karty. Prečítajte si kde nás nadchli a kde zas sklamali.

Do redakcie nám pred necelými dvomi týždňami zavítali inteligentné športové hodinky EVOLVEO SportWatch M1S a po intenzívnom testovaní ich schopností vám prinášame kompletný prehľad výhod, unikátnych funkcií, či nedostatkov, ktoré sme počas testu spozorovali.

Ich zameranie je jasné na prvý pohľad

Hodinky EVOLVEO SportWatch M1S budia ihneď na prvý pohľad dojem, že ide o kvalitné a robustné športové hodinky, ktoré sa na nič nehrajú. Dokazuje to nie len hlavný kovový rám samotného displeja, ale aj silikónový náramok, ktorý si budete pochvaľovať nie len pri športových aktivitách, ale aj počas každodenného nosenia. Z hľadiska funkčnosti sú hodinky bezchybné, no nadmernému poteniu sa pod hodinkami počas letných dní nevyhnete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
evolveo sportwatch m1s 1_opt
Zdroj: vlastný

Čo sa celkového dizajnu týka, hodinkám nemáme čo vytknúť. Hodinky držali na ruke aj počas náročnejších športových aktivít a to bez akejkoľvek nutnosti ich naprávania. Taktiež celkom dobre poslúžili aj ako bežné hodinky na každý deň, teda pokiaľ nechodíte do práci v košeli. Ak je váš štýl obliekania o čosi športovejší, hodinky nemusíte nijako skrývať, keďže sa z dizajnového hľadiska ku takémuto štýlu úplne hodia.

Používateľské prostredie má svoje nedostatky

Ďalej sa presunieme ku softvéru hodiniek a používateľskému prostrediu, ktoré hrá v tomto prípade naozaj dôležitú úlohu. Hodinky z hľadiska softvérovej výbavy ponúkajú naozaj veľa, keďže v rámci prostredia nájdete množstvo aplikácií so zameraním na vaše športové aktivity, spánok, zdravotný stav, ale aj aplikácie ako kalendár, komplexný prehľad počasia, či klasický telefón a sms správy. Väčšina aplikácií je spravená prehľadne a používateľ sa v nich zorientuje behom pár sekúnd. Z neznámeho dôvodu sa ale v rámci slovenského prostredia nachádza niekoľko jazykových nezhôd, keďže sme v hlavnej ponuke aplikácií našli zopár položiek v maďarčine. Podľa všetkého sa ale jedná o krátkodobý problém, ktorý bude onedlho odstránený.

Z pohľadu každodenného používania sú na tom aplikácie, ako aj samotné prostredie, celkom dobre. Prostredie bolo vždy svižné, aplikácie takisto. Používanie gest bolo v niektorých prípadoch trošku nelogické, no väčšina funkcií sa dá bezproblémovo prispôsobiť individuálnym potrebám.

Prehľad o aktivite na úrovni

Obrovským plusom celého používateľského prostredia je ale naozaj výborný prehľad o športovej aktivite, či už predošlej, alebo aktuálnej. Na hodinkách tak počas aktivity nájdete naozaj iba potrebné informácie a žiadne ďalšie rušivé elementy. Taktiež oceňujeme aj výber až z 6 rôznych ciferníkov, z ktorých sme si vybrali ten „najklasickejší“, ktorý je ale z nášho pohľadu najkrajší a obsahuje prehľad tých najdôležitejších informácií.

Poriadna dávka funkcionalít

Hodinky nás prekvapili aj celkom veľkou dávkou funkcionalít, medzi ktorými sa vyskytli aj funkcie, ktoré sme neočakávali. SportWatch M1S totižto dokážu merať tep priamo zo zápästia, počítajú kroky a prejdenú vzdialenosť, zobrazujú notifikácie z vášho smartfónu, ponúkajú možnosť vzdialeného ovládania fotoaparátu, monitorujú váš spánok, vďaka zabudovanému GPS modulu merajú rýchlosť a zaznamenávajú trasu, no v neposlednom rade disponujú možnosťou vloženia klonovanej microSIM karty.

Podpora microSIM karty nás prekvapila určite najviac. Vďaka tejto funkcii si môžete ísť napríklad zabehať bez telefónu, pričom budete stále dostupný na vašom bežnom telefónnom čísle. Všetky hovory, či čítanie smsiek, môžte vykonávať priamo z hodiniek, no je volanie cez hodinky vôbec použiteľné? Ak patríte medzi ľudí, čo musia byť stále na príjme, takáto funkcia sa vám zrejme zíde, no ak bez telefónu viete vydržať nejakú tú hodinku, túto funkciu zrejme neoceníte. Rozprávanie sa s hodinkami na verejnosti nevyzerá moc prirodzene, no komunikácia cez ne taktiež nie je zrovna najlepšia. Pre núdzovú situáciu sa volanie cez hodinky využiť dá, no že by sme ho odporúčali na bežné volanie, to teda určite nie.

Čo nás na hodinkách najviac potešilo a zaujalo?

Odhliadnúc od už spomínaných funkcií, či dizajnu, nás hodinky EVOLVEO SportWatchM1S potešili aj v ďalších oblastiach. Potešujúce bolo rozlíšenie a čitateľnosť 1,3-palcového IPS displeja, ktorého jas postačoval aj počas priameho slnka. Ďalej nás určite potešila výdrž 320mAh batérie, ktorá pri plnom nabití bezproblémovo vydržala takmer celé 4 dni aktívneho používania. Pochopiteľne, ak budete hodinky využívať na meranie športových aktivít niekoľkokrát denne, treba počítať s o čosi menšou výdržou. Pozdvihnúť musíme aj skvelé meranie tepu priamo zo zápästia, ktoré fungovalo vždy bezproblémovo a v spojení s aktívnym monitoringom máte stále prehľad o vašom zdravotnom stave.

Nič nie je dokonalé…

Pochopiteľne, ani tieto hodinky nie sú úplne dokonalé, keďže každá vec má svoje nedostatky. Negatíva by sme ale priamo na hodinkách hľadali márne, keďže z našej skúsenosti ide iba o softvérové chyby, ktoré sa dajú odstrániť, teda ak do celkových negatív nepočítame aj vodotesnosť hodiniek. Počas používania nás najviac potrápilo bezdrôtové pripojenie prostredníctvom Bluetooth, ktoré bolo prvé 2 dni bezproblémové. Po odpojení hodiniek po dvoch dňoch ale aplikácia Evolveo Fit vypovedala službu a ďalej sa odmietala spojiť a spárovať s hodinkami. Aplikáciu sme tak museli úplne reinštalovať, čo všetky problémy vyriešilo. Po zhliadnutí recenzií v rámci obchodu Google Play sme ale prišli na to, že ide o pomerne častý jav, takže výrobca má na čom popracovať. Ďalším softvérovým nedostatkom je pomerne „zbláznený“ lokátor smartfónu, ktorý občasne funguje a občasne sa zapína sám od seba. V našom prípade fungoval lokátor bezproblémovo, no dvakrát sa nám stalo, že lokátor smartfónu/hodiniek sa zapol sám od seba bez akejkoľvek interakcie, bohužiaľ, raz aj v noci. Úplne posledným nedostatkom, ktorý hrá ale v rámci výberu hodiniek naozaj obrovskú rolu, je certifikácia vodotesnosti na úrovni IP65. Vodotesnosť na takejto úrovni stačí na bežné športové aktivity, no na plávanie môžete rovno zabudnúť.

Záver

Z môjho subjektívneho pohľadu sú hodinky Evolveo SportWatchM1S naozaj dobrou voľbou pre aktívnejších ľudí, ktorí raz za čas vybehnú do prírody, poprípade majú nejakú športovú rutinu. Osobne mi ale náramne chýba vyšší stupeň vodotesnosti, ktorý by umožňoval bezproblémové kúpanie sa a plávanie. Pri ich kúpe si taktiež treba zvážiť, či microSIM kartu vôbec niekedy využijete, keďže práve táto vymoženosť vyšvihuje cenu hodiniek v našich končinách tesne pod úroveň 100 eur.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close