EMUI 11 by mohla byť posledná verzia nadstavby od Huaweiu pred uvoľnením HarmonyOS

EMUI 11 nadstavba využíva rovnakú softwarovú štruktúru ako HarmonyOS. Či bude spoločnosť neskôr vyvíjať „dve verzie“ nadstavby je dnes otázne

EMUI 11
Zdroj: Huawei, úprava Vosveteit.sk

O operačnom systéme pre smartfóny a ďalší hardware, na ktorom pracuje Huawei sa už vie vcelku dlhú dobu. V súčasnosti je už aj dostupným pre vybrané zariadenia, smartfóny však medzi nimi zatiaľ nenájdeme. Na povrch informácie ohľadne prípravách vlastného systému pre smartfóny vyplávali v čase, kedy spoločnosť bola zo strany USA sankcionovanou,  pričom Huaweiu bolo obmedzené používanie amerického softwaru a hardwaru. Neskôr sa ku sankciám pridali aj produkty vyrábané americkými technológiami.

Medzičasom spoločnosť ešte v septembri tohto roka prezradila, že HarmonyOS je aktuálne na úrovni 70% až 80% operačného systému Android. To však spoločnosti nezabránilo predstaviť novú nadstavbu EMUI 11, ktorá by mala byť mimochodom dostupnou pre niekoľko desiatok smartfónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

EMUI 11 bude možno poslednou verziou nadstavby EMUI

Portál gsmarena.com aktuálne upozorňuje na rozhovor s Wang Chenglu, hlavy softwarovej divízie spoločnosti Huawei, ktorá prezradila, že EMUI 11 používa rovnaký framework (pozn. redakcie: pojem označuje softwarovú štruktúru, ktorá slúži ako podpora pri programovaní a vývoji ďalšieho softwaru, funkcií a podobne) ako HarmonyOS (pozn. redakcie: v domácej Číne je HarmonyOS označovaný ako HongMengOS).

V praxi to znamená, že EMUI 11 verzia môže byť akousi „bránou“ na prechod verejne dostupnej verzie nového operačného systému, ktorého sprístupnenie sa očakáva v úvode budúceho roka. V prípade, ak vás zaujíma, pre ktoré zariadenia bude dostupný operačný systém HarmonyOS, tak vám dávame do pozornosti zoznam očakávaných zariadení, pre ktorého Huawei uvoľní aktualizáciu (ide konkrétne o vybrané zariadenia s procesormi Kirin 9000, 990 5G, 990 4G, 985, 820, 980, 990, 820, 810, 710).

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre