SpravodajstvoVesmír

Elon Musk si zarezervoval lístok do vesmíru na palube Virgin Galactic. Koľko ho to stálo?

Výlet do vesmíru by sa po včerajšku mohol stať skutočnosťou aj pre "bežných" ľudí".

Po pretekoch o prvého civilistu vo vesmíre, ktorý rozpútali majitelia spoločností Virgin Galactic a Blue Origin, by sa mohol dostať do vesmíru aj ich „priateľ“ a majiteľ vesmírnej spoločnosti SpaceX, Elon Musk. Ten síce pracuje na vlastných komerčných riešeniach pre lety do vesmíru, no už dnes má zarezervovaný lístok aj na posádke konkurencie. S touto nečakanou správou sa zveril samotný majiteľ spoločnosti Virgin Galactic, Richard Branson, vo včerajšom rozhovore pre The Sunday Times.

Lístok zarezervovaný, čas odletu však stále neznámy

Ďalším „bežným“ civilistom vo vesmíre by sa tak mohol už pomerne čoskoro stať aj Elon Musk. Aktuálne však nie je známe, súčasťou ktorej misie by mohol majiteľ automobilky Tesla byť, poprípade, kedy je naplánovaný jeho netradičný výlet.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Elon je môj priateľ a v budúcnosti možno budem aj ja cestovať na jednej z jeho vesmírnych lodí, “ uviedol Richard Branson v rozhovore pre The Sunday Times.

Nemalé cestovné náklady

Cesta na okraj vesmíru a následný 4 minútový pobyt v beztiažovom stave je pre bežného človeka naozaj drahou záležitosťou. Nie je však žiadnym prekvapením, že práve pre miliardárov ide skôr o malú investíciu, ktorá ich rozpočet určite nerozhádže. V prípade letu na okraj vesmíru na palube vesmírnej lode od spoločnosti Virgin Galactic treba počítať s investíciou 250 000 amerických dolárov, uvádza zahraničný Wall Street Journal. Samotná rezervácia, ktorú podľa všetkého zaplatil aj spomínaný Elon Musk, je pritom na úrovni „iba“ 10 000 dolárov.

Preteky o historicky prvého civilistu vo vesmíre sú tak definitívne za nami. Svoje zbrane však stále neskladá najväčší konkurent spoločnosti Virgin Galactic, spoločnosť Blue Origin na ktorej čele stojí Jeff Bezos. Ten by sa mal do vesmíru dostať už o 8 dní, čím sa stane druhým civilistom vo vesmíre. Rivalitu medzi týmito dvomi spoločnosťami krásne podčiarkujú aj včerajšie príspevky na sociálnej sieti Twitter.

Ako môžete vidieť vyššie, spoločnosť Blue Origin sa snaží spochybniť úspech konkurencie, pričom upozorňuje aj na nedostatky vesmírnej lode od spoločnosti Virgin Galactic. Aj napriek všetkým výhradám bol včerajší „výlet“ Richarda Bransona do vesmíru úspešný, čo z historických zápisov jednoducho nikto nezmaže.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close