Elon Musk sa vyjadril ku koronavírusu. Prečítajte si, čo si myslí o vzniknutej situácii

Elon Musk, zakladateľ spoločností Tesla a SpaceX, sa prostredníctvom Twitteru vyjadril, že panikárenie okolo koronavírusu nie je na mieste.

Elon Musk_ sa vyjadril na temu koronavirus
Zdroj: pixabay.com (mahaveer8 a spencerbdavis1)

Kornovírus COVID-19 posledné dni plní plátky mnohých médií, a to nie len celosvetových, ale aj slovenských. Hlavným dôvodom prečo sa tak deje v našich končinách je, že máme oficiálne potvrdených už viacero prípadov nakazenia. Na túto tému sa stihlo vyjadriť už viacero známych osobností, a jednou z nich je Elon Musk, zakladateľ spoločnosti SpaceX. Niekoľko dní dozadu napísal na sociálnej sieti Twitter, že panika okolo koronavírusu je hlúpou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Včera toto vyjadrenie z piatka minulého týždňa doplnil o ďalšie, v ktorých vysvetľuje svoj názor. Vo všeobecností hovorí, že čísla sú zveličené z dôvodu spájania dátumu diagnózy, dátumom kontrakcie a odhadmi rastu.

„Vírus C19 je nadhodnotený kvôli spojeniu dátumu diagnózy s dátumom kontrakcie a nadmerného  výpočtu exponenciálneho rastu, čo sa v skutočnosti nikdy nestane. Udržujte tieto odhady a vírus prekročí množstvo známeho vesmíru!“

Ďalej svoj status doplňuje o vyjadrenie, že mortalita je príliš nadhodnotenou, a že koronavírusy sú v populácii celkom bežnými (existuje viacero typov koronavírusov, ktoré sú bežnými. Napríklad bežná chrípka).

„Miera úmrtnosti je tiež veľmi nadhodnotená. Pretože existuje tak málo testovacích súprav, tí, ktorí zomrú s respiračnými príznakmi, sú testovaní na C19, ale tí, ktorí majú menšie príznaky, zvyčajne nie. Výskyt koronavírusov a iných prechladnutí v bežnej populácii je veľmi vysoký!“

V súčasnosti podľa interaktívnej mapy, za ktorou stojí CSSE (Center for Systems Science and Engineering) je celosvetovo evidovaných takmer 110-tisíc nakazených ľudí, z čoho je už 60,7-tisíc ľudí zdravých. Vírusu bohužiaľ podľahlo 3803 ľudí. Pri pohľade na krivku v rámci Číny môžeme vidieť zo začiatku prudký rast rozširovania choroby pričom v súčasnosti sa stav mierne „stabilizuje“ (oranžová krivka nižšie). V prípade ostatných regiónoch sveta (žltá krivka) nedošlo ešte k zlomu, ako to bolo v prípade Číny, kedy sa rozširovanie vírusu spomalilo.

Koronavirus_krivka rozsirovania nakazy a vyliecenych ludi k 9
Zdroj: gisanddata.maps.arcgis.com

V každom prípade ide o nebezpečný vírus, a preto odporúčame sa riadiť odporúčaniami predstaviteľov štátu a nebrať celú situáciu na ľahkú váhu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre