SpravodajstvoTechnológie

Elon Musk sa rozhodol vybudovať gigantickú batériu ktorá má pomôcť Austrálčanom s „krízou“ elektriny počas letných dní

Elon Musk, CEO spoločnosti Tesla, oznámil už dávnejšie jeho zámer vybudovať 100-megawattovú batériu v južnej Austrálii pod 100 dní. Vyzerá to tak, že jeho slová neboli len tak do vetra a naozaj je táto gigantická batéria v procese stavby. Nikto tomu spočiatku neveril, ale očividne to je pravda.

Prvé správy zámeroch Elona Muska sa objavili na sociálnej sieti Twitter. Sám Elon pridal tweet o tom, že sa to bude diať a to už v marci. Rozhodol sa tak pomôcť Austrálčanom ktorých zasiahla „kríza“ s elektrinou a mali jej nedostatok počas leta keď bol po nej najväčší dopyt .  Ak sa projekt uvedie do činnosti a bude mať kapacitu už spomínaných 100-megawattov tak dostane titul najväčšej batérie pre civilné použitie na svete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Sľuby sa očividne plnia, pretože podľa informácií od CEO Tesly je už väčšia časť batérie na mieste určenia a tak sa zdá, že 100 dní bude možno aj pridlho. Elon počas jedného z rozhovorov, ktorý sa udial priamo na stavenisku povedal: Spraviť takúto vec za dva mesiace je neuveriteľné a dodal, že za taký čas je veľmi zložité pre modelovať čo i len kuchyňu. Týmto gestom chcel ukázať svetu, že aj za malý čas sa dajú robiť veľké veci.

Vďaka tomuto systému by nemali nastávať veľké výpadky prúdu ako sa to dialo toto leto veľmi často až príliš. Batéria by mala byť zásobovaná elektrinou zo solárnych panelov a veterných fariem ktoré sú nablízku.

zdroj: futurism.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close