Elon Musk odkryl, ako by vyzeral Twitter, keby sa stal jeho výlučným vlastníkom. Chceli by ste takúto sociálnu sieť?

„Z Twitteru by som spravil arénu slobody prejavu“, uviedol Musk.

Elon Musk Twitter_uvodny obrazok
Zdroj: unsplash.com (Brett Jordan), Vosveteit.sk

Nie je žiadnym tajomstvom, že Elon Musk dal akcionárom sociálnej siete Twitter na stôl lákavú ponuku, aby mu predali akcie spoločnosti. Musk ponúkol každému akcionárovi 54,20 dolárov za jednu akciu. Celkovo tak hovoríme o transakcii v hodnote približne 43 miliárd dolárov.

Táto ponuka prišla krátko potom, ako sa Musk stal najväčším akcionárom sociálnej siete. V súčasnosti vlastní 9,2% akcií spoločnosti. Ako uviedol v liste pre predsedu predstavenstva, v sociálnej sieti vidí veľký potenciál. Na druhej strane ale vzniesol aj kritiku, že sociálna sieť nie je tak slobodnou, ako sa tvári. Jeho slová však neboli prekvapením. Musk už dlho kritizuje Twitter a tvrdí, že nedodržiava princípy slobody prejavu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo je cieľom Elona Muska? „Z Twitteru by som spravil arénu slobody prejavu“

Elon Musk počas konferencie TED odkryl, čo by boli jeho prvé kroky potom, ako by sa stal jediným vlastníkom sociálnej siete.

Musk na začiatku uviedol, že by zo sociálnej siete spravil „arénu slobody prejavu“. Ďalej rozprával o tom, že by sa zbavil všetkých spamových robotov, ktoré sú prítomné naprieč Twitterom. To však nie je všetko, čo by spravil.

Najbohatší muž sveta ďalej uviedol, že by otvoril zdrojový kód sociálnej siete. Cieľom tohto kroku je, aby každý videl, na základe čoho vidí obsah a aby nedochádzalo k manipulácii toho, čo vidíme. Ak by predsa len došlo k manipulácii, tak musí byť zrejme, ku akej zmene došlo.

„Jedna z vecí, o ktorých si myslím, že by Twitter mal urobiť, je otvoriť algoritmus a ak nastanú nejaké zmeny v tweetoch ľudí, mali by byť zdôraznené. Takže každý bude môcť vidieť, ak dôjde k úprave algoritmov. Nedochádzalo by teda k žiadnej zákulisnej manipulácii, či už na základe algoritmov alebo manuálnych zásahov.“

Ak by ponuka, ktorú dal Elon Musk na stôl uspela, znamenalo by to pravdepodobnejšie voľnejší prístup k moderovaniu tweetov zo strany administrátorov sociálnej siete. Je však nepravdepodobné, že sa Muskovi podarí kúpiť všetky akcie spoločnosti. Jeden z najväčších akcionárov Twitteru, Alwaleed bin Talal uviedol, že ponuka, ktorú dal Musk na stôl, neodzrkadľuje reálnu vnútornú hodnotu spoločnosti. Rovnako treba prízvukovať, že Musk v čase, kedy dal akcionárom ponuku uviedol, že táto ponuka je jeho najlepšou a zároveň poslednou, akú dal, resp. do budúcnosti dá.

Uvítali by ste sociálnu sieť Twitter, ako ju vidí Elon Musk? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre