SpravodajstvoTechnológie

Elon Musk mení plány. Podzemné tunely budú uprednostňovať chodcov a cyklistov pred autami

Možno si ešte spomeniete na august minulého roka kedy Elon Musk oznámil, že spolu so spoločnosťou The Boring Company plánuje vybudovať sieť tunelov, ktorými chcel zefektívniť dopravu. Ako to malo vyzerať v praxi si môžete pozrieť na videu nižšie.

Elon Musk spolu s predstavením tohoto projektu informoval verejnosť aj o tom, že plánuje vybudovať tunel 13,5 metra pod zemou dlhý 3,22 kilometra, ktorý mal slúžiť na prvotné testovania.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Elon Musk mení plány. Prioritou budú chodci a cyklisti

Najnovšie však Elon Musk zmenil plány. Konkrétne na sociálnej sieti Twitter uverejnil informácie, ktoré avizujú prekopanie projektu od základov. Namiesto pozornosti na automobily sa spoločnosť chce sústrediť do budúcnosti na chodcov a cyklistov.

Spolu aj so statusom, ktorý bol zverejnený sa do obehu dostalo aj video, ktoré si môžete pozrieť nižšie.

Elon Musk sa ďalej v rámci vlákna diskusie ďalej rozrozprával o budúcnosti projektu ako aj víziach. Napríklad hovoril o tom, že by malo byť takto dostupných zhruba 1000 menších malých staníc s veľkosťou jedného parkovacieho miesta kde budú ako nastupovať tak aj vystupovať z/do špeciálnych kapsúl, ktoré by sa mali pohybovať rýchlosťou až do 200 km/h.

Zdroj: Twitter (Elon Musk)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close