BezpečnosťSpravodajstvo

eBay zakazuje predaj dezinfekčných prostriedkov, respirátorov a všetkých produktov odkazujúcich na koronavírus

Podobnú stratégiu zvolila aj spoločnosť Facebook, ktorá odstraňuje reklamy promujúce predaj respirátorov a rúšok

Nový koronavírus COVID-19 stále neutícha a po nedávnych krokoch spoločnosti Facebook, ktorá poskytla Svetovej zdravotníckej organizácii bezplatný reklamný priestor, pristupuje svetový gigant sociálnych sietí ku ďalšiemu tvrdému kroku. Populárna sociálna sieť sa totižto rozhodla odstraňovať reklamy na respirátory a rúška. Podobnú stratégiu zvolili aj ďalší giganti ako Amazon, či eBay.

Svetoví technologickí lídri začínajú bojovať proti nekorektným „podnikateľom“

Predstaviteľ spoločnosti Facebook len nedávno na sociálnej sieti Twitter zavesil vyhlásenie, ktoré informuje o úplnom zákaze reklám a komerčného predaja respirátorov, rúšok, či iných zdravotníckych masiek. Nová „politika“ spoločnosti, ktorá má dopomôcť ku zmierneniu situácie na sociálnych sieťach, ktoré sa v posledných dňoch točia iba okolo koronavírusu, by mala vstúpiť do platnosti v najbližších dňoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podobne ako spoločnosť Facebook, aj jeden z najpopulárnejších internetových obchodov eBay musel pristúpiť ku zásadným zmenám vo svojej obchodnej politike. Ako informovala platforma eBay svojich predajcov, spoločnosť okamžite odstráni všetky ponuky na predaj rúšok a respirátorov N95/N100, ručných dezinfekčných prostriedkov, gélov a vlhčených dezinfekčných handričiek.

Spoločnosť ďalej informuje, že podobne zakročí aj voči akýmkoľvek ďalším ponukám, ktoré majú v názve / popise produktu slová COVID-19, coronavirus, či 2019nCoV. Jedinou výnimkou spomedzi všetkých produktov sú knihy, ktorých predaj zakázaný nebol. Platforma eBay bola ku veľkej časti krokov donútená najmä z legislatívnych dôvodov (v USA), no veľkú rolu hralo aj prípadné neprimerané navyšovanie cien, ktoré bolo už iba po pár dňoch od vypuknutia koronavírusu vo svete naozaj značné.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close