Donald Trump pozastavuje licencovanie amerických spoločností, aby mohli obchodovať s Huawei

Donald Trump mení svoje rozhodnutie zo summitu G20. Pozastavuje udeľovanie licencií americkým spoločnostiam, aby mohli obchodovať s Huawei.

Donald Trump sankcie huawei trump-3508121_960_720
Zdroj: Pixabay.com

Americký prezident Donald Trump otáča svoje rozhodnutie týkajúce sa povolenia obchodovania s  čínskym technologickým gigantom Huawei o 180 stupňov. Informuje o tom portál bloomberg.com.

Trumpová administratíva oznámila, že pozastavuje proces udeľovania licencií americkým spoločnostiam, ktoré mali povoliť predaj tovarov a  služieb čínskemu Huawei. Rozhodnutie zo strany americkej vlády prišlo potom, ako sa Čína rozhodla obmedziť nákup poľnohospodárskych tovarov z Ameriky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rozhodnutie pozastavenia udeľovania licencií bude mať vplyv na hlavných partnerov spoločnosti, ako sú Micron, Qualcomm, Xilinx a  ďalší. Očakáva sa, že Čína taktiež zavedie obdobné opatrenia.

Obchodná vojna aj naďalej pokračuje

Americký prezident sa posťažoval, že koncom júna po summite G20  sa dohodli s  čínskym prezidentom Xi Jinpingom na uvoľnení sankcií voči Huawei výmenou za zvýšenie objemu poľnohospodárskych nákupov. Trump hovorí, že Čína doteraz nenaplnila svoj sľub.

Len pre pripomenutie, minulý týždeň americký prezident oznámil, že od 1. septembra uvalí na čínsky dovoz tovaru v  hodnote 300-miliárd dolárov dodatočné clá vo výške 10%, ak Čína nezvýši objem nákupov poľnohospodárskych tovarov z USA. Americký prezident zároveň vyhlásil, že nemá v  úmysle zvrátiť rozhodnutie zo summitu G20.

Americké spoločnosti ako Xilinx Inc. a  Micron verejne vyzvali USA, aby im umožnila pokračovať v obchodnej spoluprácu s Huawei. Tvrdia, že mnohé z ich výrobkov sa dajú ľahko získať od ich zahraničných konkurentov, čo spôsobuje, že zákaz je neúčinný a tiež škodlivý pre priemysel.

Témou dňa môže byť operačný systém HarmonyOS

Počas HDC 2019 bol oficiálne predstavený nový operačný systém HarmonyOS, ktorý prichádza ako alternatíva voči Androidu. V  priebehu včerajšieho dňa popredný predstaviteľ spoločnosti Huawei Richard Yu vyhlásil, že sú pripravení na prípadný prechod z operačného systému Android na HarmonyOS v prípade, že nebudú môcť používať Android.

„Ak nebudeme môcť Android v budúcnosti používať, potom ho môžeme okamžite prepnúť na HarmonyOS,..“,

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre