Dočkáme sa verzie Xiaomi Mi Band 5 náramku aj s podporou NFC? Údajne by sa tak mohlo stať

FCC certifikáciou prešiel náramok Amazfit Band 6, ktorý by mal byť náprotivkom fitness náramku Mi Smart Band 5 Pro

Xiaomi Mi Band 5_fitness naramok (1)
Zdroj: Youtube (stupidmadworld)

Hoci nový Mi Band 5 náramok priniesol viacero inovácií v porovnaní s predošlou generáciou fitness náramku, tak jeho uvedenie na globálnom trhu bolo vcelku sklamaním. Dôvodom je, že mu chýbalo niekoľko žiadaných funkcionalít, ktoré boli predstavené v čínskej verzii náramku. Reč je konkrétne o absencií NFC technológie, možnosti merania Sp02, teda saturácie kyslíka v krvi, či hlasovej asistentky. To by sa však mohlo čoskoro zmeniť.

Nová verzia Mi Band 5 náramku je na obzore

Portál gadgetsandwearables.com poukazuje na certifikácia fitness náramku Amazfit Band 5 Federálnou komunikačnou komisiu USA (Federal Communications Commission/FCC) pre americký trh. Pričom krátko na to bol registrovaný aj náramok Amazfit Band 6, ktorý by podľa všetkého mohol byť globálnu verziu náramku Mi Smart Band 5 Pro, o ktorej sa v minulosti špekulovalo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aktuálne vieme, že Amazfit Band 6 by mal ponúknuť vodeodolnosť, farebný dotykový AMOLED displej s adaptívnym prispôsobením podsvietenia, možnosť monitorovania srdcového tepu 24/7, 125 mAh batériu, či GPS konektivitu. Inými slovami, ide o identické vlastnosti aké nájdeme aj v Mi Band 5 verzii náramku.

Okrem iného by nemala chýbať ani podpora hlasového asistenta, ktorá v globálnej verzii Mi Band 5 náramku chýba. Hoci nepoznáme aktuálne veľa ďalších oficiálnych informácií, tak prvé náznaky hovoria, že by registrovaný Amazfit Band 5 a 6 náramok, mohli byť náprotivkami Mi Band 5  a ešte oficiálne nepredstavenej Pro verzie náramku. Za spomenutie určite tiež stojí povedať, že spoločnosť Amazfit pre Xiaomi vyrába sériu náramkov Mi Band. Nešlo by pritom z pohľadu Xiaomi o nezvyčajný krok, ak by pre iný trh uviedla identický produkt pod iným názvom. Platí to obzvlášť pre USA, kde značka Amazfit je vcelku dobre zabehnutou.

Amayfit Band 6_fcc certifikcia
Via gadgetsandwearables.com

Zároveň treba dodať, že informačný štítok, ktorý sa dostal do obehu odhaľuje certifikáciu náramku (Amazfit 6 pod kódovým označením A2005) aj od iných organizácií. FCC certifikácia väčšinou indikuje, že oficiálne predstavenie produktov nie je príliš vzdialené. Očakávať preto môžeme, že náramok by mohol byť uvedený na trh v priebehu najbližších týždňov až niekoľkých mesiacov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre