Dočkáme sa ešte niekedy smartfónov Samsung Galaxy Note? Nemáme pre vás dobré správy

Samsung opäť raz potvrdil, že neplánuje návrat telefónov pod značkou Galaxy Note. Galaxy Note 20 je tak posledným modelom z tejto produktovej rady.

Samsung Galaxy Note 20
Zdroj: Vosveteit.sk

Telefóny Samsung Galaxy Note pozná hádam každý. Svoj debut mali ešte  roku 2011 počas IFA v Berlíne. Išlo o zariadenie, ktoré na svoju dobu išlo proti prúdu. Hlavnou črtou zariadenia bol totiž veľký 5,3“ displej, ktorý vyčnieval. Samozrejme, nemôžeme zabudnúť ani na dotykové pero S Pen, ktoré je pre produktovú radu Galaxy Note typické.

Hoci mnoho technologických nadšencov spochybňovalo telefóny Galaxy Note, tak aj napriek tomu, išlo medzi používateľmi o nesmierne populárne smartfóny. Len pre zaujímavosť, už prvý mesiac po predstavení prvého modelu telefónu Note, si ho zakúpilo viac ako 1 milión používateľov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalšie telefóny s prívlastkom Galaxy Note nečakajte, neprídu

Posledný predstavený model z produktovej rady Galaxy Note bol Note 20, ktorý bol predstavený ešte v auguste 2020. Zdá sa, že tento dátum bude aj derniérov. Dôvodom je, že Samsung potvrdzuje, že ďalšie telefóny z produktovej rady Note už nemáme čakať. Uviedol to Roh Tae-moon, vedúci obchodnej divízie Mobile Experience (MX) Samsung Electronics pre portál dailian.co.kr.

Treba však uviesť, že nejde o žiadne prekvapenie. Dôvodom je, že Samsung v minulosti komunikoval, že sa bude sústreďovať do budúcnosti nie na telefóny Note, ale na skladacie smartfóny, ako sú zariadenia Z Fold, či Z Flip.

Rovnako treba uviesť, že hoci nové zariadenia Galaxy Note už na trhu neuvidíme, tak aj napriek tomu, tieto smartfóny si našli cestu do produktovej rady S22. Ide konkrétne o model S22 Ultra, ktorý nesie viacero čŕt telefónov Note a zároveň disponuje aj dotykovým perom. A preto môžeme povedať, že telefóny Note, hoci pod iným názov, ale predsa len prežijú.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre