Dochádza vám úložný priestor v Gmaile? Takto sa môžete rýchlo zbaviť správ, ktoré zaberajú príliš veľa priestoru!

Gmail, ale aj Google Disk ponúkajú úložisko, ktoré nie je nekonečné.

Gmail
Zdroj: unsplash.com (Solen Feyissa)

Väčšina ľudí má jeden účet Google, kde majú mail, alebo cloudové úložisko – Google Disk. Tieto služby však ponúkajú len obmedzené miesto, ktoré sa môže rýchlo zaplniť.

Ak máte problémy s nedostatkom miesta, riešenie v tomto prípade nebude bezhlavé vymazávanie všetkých mailov, ktoré sa vám dostanú pod ruku. Pravdou totiž je, že jednoduché – textové maily až tak veľa miesta nezaberajú. Problémom sú prílohy, ktoré sú k mailu priložené.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pozrite sa na emailové správy, ktoré zaberajú príliš veľa priestoru

Tieto súbory môžu mať veľkosť od pár megabajtov, až po niekoľko gigabajtov, záleží od toho, čo ste posielali, alebo prijímali. Prvým krokom je nájsť prílohy, ktoré nepotrebujete a vymazať ich. Priamo v Gmaile si totiž môžete vyhľadať súbory, ktoré majú špecifickú veľkosť.

Otvorte si mail a vo vyhľadávacom políčku, na pravej strane, uvidíte rozšírené možnosti.

Gmail
Zdroj: vosveteit.sk

V nich máte niekoľko políčok, mimo iné aj veľkosť. Ak si nastavíte, že chcete vidieť maily, ktoré sú väčšie ako 10, alebo 100 mb, jednoducho si môžete vytriediť maily, ktoré vám zaberajú najviac miesta a následne ich vymazať. Spamové maily sú ďalšou položkou, ktorá vám môže zabrať veľa miesta. Google ich síce automaticky maže po 30 dňoch, no viete to urobiť aj skôr.

Jednoducho si otvorte spam priečinok a kliknite na odstrániť všetky spamové maily. Tieto nežiadúce správy však môžete vymazúvať aj klasicky, po jednom.

Gmail
Zdroj: Vosveteit.sk

Súbory na Google Disku

Google disk je internetovým úložiskom, ktorý tiež pracuje na obmedzenom mieste. Ak ho využívate, je možné, že sa tam nachádzajú súbory, ktoré zbytočne zaberajú miesto. Kliknite na kolónku úložisko, ktorá sa nachádza vľavo dole.

Gmail
Zdroj: vosveteit.sk

Otvorí sa vám zoznam, v ktorom môžete triediť súbory podľa veľkosti. V tomto prípade môžete jasne vidieť, ktoré súbory sú najväčšie a ktoré treba odstrániť ako prvé. Dávajte si ale pozor, ak máte súbor na Disku, je potrebné si ho niekde zálohovať, inak oň prídete.

Gmail
Zdroj: vosveteit.sk

Vo väčšine prípadov sa ale nájde veľké množstvo súborov, ktoré už nepotrebujete, no napriek tomu si ich držíte na disku. Môžu to byť napríklad odovzdané projekty, alebo staré, či rozmazané fotografie. Práve tieto súbory dokážu postupne, niekedy úplne nenápadne, zaplniť voľné miesto. Je preto dôležité si spraviť raz za čas očistu, či už mailu, alebo Google Disku. Budete prekvapení, koľko miesta dokážete už počas jedného triedenia uvoľniť.

Poslednou užitočnou aplikáciou je Google Files. Ak ju ešte nemáte v smartfóne, môžete si ju bezplatne stiahnuť z Google Play. Aplikácia Google Files vám dokáže vyčistiť miesto, nielen v zariadení, a to tak, že nájde aj rozmazané, alebo duplicitné fotografie. Výhodou je jej jednoduché používanie.

Files by Google
Files by Google
Developer: Google LLC
Price: Free
Google
Zdroj: Vosveteit.sk

Proste otvorte aplikáciu a vľavo dole si zvoľte možnosť vyčistiť. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre