Distribúcia Androidu 10 sa začne už o pár dní

Nový Android 10 bude údajne dostupný už od 3. septembra

Android 10 dostupnost
Zdroj: Vosveteit.sk

Oficiálny štart novej generácie operačného systému Android je naozaj za rohom. Jeho distribúcia by sa mala podľa najnovších informácií začať už 3. septembra, pričom oficiálne vyhlásenie spoločnosti o dostupnosti nového Androidu 10 sa bude konať iba pár hodín pred jeho vypustením. O odhalenom dátume štartu nového Androidu informoval portál 9to5google.com.

Preriekol sa kanadský mobilný operátor

Ako uvádza spomínaný zahraničný portál, informácie o dátume dostupnosti nového Androidu 10 boli objavené na stránkach kanadského mobilného operátora Rogers, ktorý nechcene zverejnil tabuľku so smartfónmi Google Pixel a dostupnými aktualizáciami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
android 10 datum dostupnosti pixel
Zdroj: 9to5google.com

Ako môžete vidieť, v tabuľke sa stále nachádza staré označenie Androidu 10, ktorý bol donedávna označovaný ako Android Q. V tabuľke, ktorá bola medzičasom odstránená, sa zároveň nachádza zoznam Pixel smartfónov, ktoré obdržia aktualizáciu na Android 10 už 3. septembra. Pohľad na tabuľku určite poteší každého majiteľa smartfónu Pixel, keďže najnovší Android obdrží aj prvá generácia smartfónov, ktorá bude oslavovať už 3. rok od predstavenia.

Ak sa informácie naozaj potvrdia, v utorok, čiže 3. septembra, môžme očakávať menšie oznámenie / tlačovú konferenciu, kde bude oficiálne oznámená dostupnosť nového Androidu. Z minulosti už vieme, že podobné akcie sa zväčša plánujú na 19:00 nášho času, čo by pre majiteľov smartfónov Pixel znamenalo, že zhruba nad ránom 4. septembra si už budú môcť bezproblémovo stiahnuť najnovšiu stabilnú verziu Androidu 10.

O ďalších smartfónoch bude informovať Google

Bohužiaľ, Google už dlhé roky uprednostňuje svoje vlastné smartfóny, ktoré dostávajú aktualizácie ako prvé. I keď si treba počkať na oficiálne informácie, ďalšími smartfónmi, ktoré aktualizáciu obdržia v pomerne krátkej dobe, budú smartfóny zahrnuté v programe Android Beta. Dátum dostupnosti nového Androidu bude ale v tomto prípade stáť najmä na samotných výrobcoch, ako na spoločnosti Google.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre