Deep Nostalgia: Nová AI technológia, ktorá dokáže animovať staré rodinné fotografie

Služba Deep Nostalgia dokáže pomocou AI vdýchnuť život starým fotografiám prostredníctvom animácie mimiky tváre.

Deep Nostalgia
Zdroj: blog.myheritage.com

MyHeritage je v našom regióne celkom neznáma služba, ale aj napriek tomu sa jej aktuálne dostáva extra pozornosti. Dôvodom je celkom zaujímavá technológia, ktorá je schopnou pomocou AI vdýchnuť život starým fotografiám. Na tému upozorňuje samotná spoločnosť prostredníctvom svojho blogu

Deep Nostalgia – pozrite sa na mimiku svojich predkov

Služba, ktorú spoločnosť predstavila sa volá Deep Nostalgia a umožňuje animovať tváre blízkych ľudí zo statických fotografií. Samozrejme, oživiť je možné nielen fotografie, ale aj iné obrázky, na ktorých sú tváre. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť hovorí, že za 48-hodín od predstavenia tejto služby, bolo týmto spôsobom animovaných viac ako 1-milión fotografií.  Okrem iného dodáva, že zo strany používateľov sa stretáva s množstvom pozitívnych reakcií. Niektorí z nich sú doslova nadšení, že sa môžu pozrieť na svojich blízkych a zaspomínať si na nich touto cestou.

„Používatelia odpovedali s úžasom a emóciami: niektorí boli užasnutí, keď videli predkov, ktorých nikdy nestretli – niektorí pred viac ako 100 rokmi – sa pohybovali, žmurkali a usmievali sa, zatiaľ čo iní boli dojatí k slzám, keď boli svedkami toho, ako sa ich stratení blízki pohybujú po toľkých rokov iba zo statických fotografií, ako si ich pamätali.“

Nižšie si môžete pozrieť niekoľko Tweetov od rôznych používateľov, ako táto technológia funguje v praxi. 

Ako sa vám páči táto služba? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

V prípade, ak by ste chceli túto službu vyskúšať, tak môžete tak spraviť pomocou tohto odkazu. Všetky fotografie, ktoré nahráte bez registrácie, budú automatiky odstránené.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre