SpravodajstvoTechnológie

Ďalší veľký vyhľadávač sa púšťa do boja so šírením poplašných správ

Falošné správy sa internetom šíria expresnou rýchlosťou a častokrát rýchlejšie ako tie pravdivé. V minulosti sa do boja zapojil vyhľadávač Google, ktorý vo vyhľadávaniach pridáva aj popisok hovoriaci o pravdivosti informácie a od včerajšieho dňa k podobnému kroku sa uchýlil aj druhý najväčší hráč na svete – Bing.

Bing bude spolu s výsledkami vyhľadávaní zverejňovať aj náhľad článkov, pod ktorým bude oznámenie o tom, či informáciu, ku ktorej ste sa dostali je pravdivá alebo nie. Overovanie informácií pritom bude prebiehať prostredníctvom amerických organizácií ako sú Snopes či PoliFact, ktoré sa sústreďujú na odhaľovanie falošných správ.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: TheVerge

Prvými používateľmi, ktorí sa stretnú s touto novinkou sú anglicky hovoriace krajiny, kde má vyhľadávač oveľa širšiu škálu fanúšikov ako v neanglicky hovoriacich zemiach. Treba ešte však dodať, že nie všetky informácie prejdú predtým ako budú zaradené do vyhľadávania overením. Dôvodom je obmedzená kapacita jednotlivých organizácií, ktoré sa venujú danej problematike. Zároveň bude pri overovaní informácií zo strany externých organizácií musieť dôjsť aj k ich dostatočnému overeniu, znamená to teda, že jednotlivé spoločnosti budú musieť daný výrok overiť transparentnými zdrojmi.

Zdroj: TheVerge

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close