Dajte zbohom otravným reklamným e-mailom: Takto si ich v Gmail schránke viete odfiltrovať

Gmail ponúka užitočnú funkciu, ktorá vám pomôže zbaviť sa a odfiltrovať reklamné e-maily, ktoré vám chodia do vašej schránky.

gmail titulka
Zdroj: afapress / Shutterstock.com

Či už sme niečo nakupovali na internete, alebo sme sa registrovali na nejakú stránku, postupom času nám do e-mailovej schránky postupne začína prichádzať čoraz viac a viac reklamných e-mailov.

Ak používate Gmail, pomocou jednoduchého triku si viete nájsť všetky reklamné e-maily, ktoré odoberáte a premiestniť ich do vlastného priečinka. To vám pomôže udržať si poriadok v schránke a rýchlejšie sa dopracovať k e-mailom, ktoré potrebujete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ide o trik, ktorý vám zaberie len chvíľu, no v budúcnosti vám pomôže ušetriť kopu času. Nižšie si ukážeme, ako na to. Na trik upozornil Twitter účet LEARNSOMETHING vo videu nižšie.

Vytrieďte si reklamné e-maily v Gmail schránke

Všetky reklamné e-maily majú jednu spoločnú charakteristiku. Väčšinou naspodku newslettera alebo reklamy nájdete možnosť odhlásiť sa z odberu, ktorá je v tomto prípade dôležitá. Ak do vyhľadávania napíšete „odhlásiť sa“ alebo „unsubscribe“ v prípade že vám chodia reklamy zo zahraničia, Gmail vám vyhľadá a ukáže všetky správy, ktoré tieto slová obsahujú.

Následne kliknite na Rozšírené možnosti vyhľadávania napravo od textového poľa a kliknite na možnosť vytvoriť filter.

Otvorí sa vám nové okno s možnosťami, v ktorom si kliknite na možnosť Použiť štítok a z rolovacieho menu si vyberte možnosť Nový štítok, ako môžete vidieť na snímke obrazovky nižšie.

Ako si v schránke Gmail vytriediť reklamnú poštu?
Zdroj: Nový štítok

Opäť sa vám otvorí okno, v ktorom už len stačí vytvoriť názov pre nový štítok a následne svoju voľbu potvrdiť. V našom prípade sme nazvali štítok ako Reklamné maily.

Ako si v schránke Gmail vytriediť reklamnú poštu?
Zdroj: Vosveteit.sk

Po zatvorení okna už len kliknite na možnosť Vytvoriť filter. Zároveň máte možnosť zakliknúť Použiť filter aj na zodpovedajúce konverzácie. Táto možnosť znamená, že nový filter nebude platiť len pre nové správy, no Gmail vám odfiltruje aj všetky existujúce správy. Potom stačí len potvrdiť tlačidlom Vytvoriť filter a hotovo.

Mailová schránka Gmail vám všetky reklamné e-maily presunie do novovytvoreného štítku. Pri vytváraní filtra však môžete nastaviť aj ďalšie parametre. Ak vás reklamné maily nezaujímajú vôbec, máte možnosť takéto e-maily automaticky odstraňovať. Vďaka tomu udržíte mailovú schránku čistú a bez zbytočných mailov, ktoré vám zapĺňajú miesto a odvádzajú vašu pozornosť.

V prípade že chcete tieto reklamné e-maily odstraňovať, namiesto možnosti použiť štítok zvoľte možnosť odstrániť a potom opäť kliknite na Vytvoriť filter. Ak všetko fungovalo tak ako malo, potom uvidíte na lište vľavo nový štítok so zvoleným názvom. V tomto štítku nájdete všetky reklamné maily.

Nemusíte tak stráviť hodiny otváraním e-mailov, prihlasovaním sa do rôznych účtov a manuálne sa odhlasovať z pravdepodobne desiatok rôznych služieb. Ak vám chodia reklamy aj zo stránok, ktoré ste v živote nenavštívili, užitočným trikom je aj zistiť, ktoré služby predávajú váš e-mail tretím stranám. Viac sa o tom môžete dozvedieť v tomto článku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre