Čo všetko by ste mali vedieť o Windows 10 Cloud (1. časť)

Zdroj: vlastný

Windows 10 Cloud je nová edícia Windows 10 prispôsobená tak, aby konkurovala Chromebookom v oblasti vzdelávania, a hoci je do značnej miery rovnaká ako „normálny“ Windows 10, má tiež niekoľko významných rozdielov.

Windows 10 Cloud je nová verzia Windows 10 vytvorená s jedným konkrétnym účelom: aby zaútočila na zariadenia Google Chromebook na trhu vzdelávania. Vzdelanie je dôležitou oblasťou pre Microsoft a s Windows 10 Cloud si gigant z Redmondu mieni vziať vzdelávací priemysel späť útokom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo všetko o Windows 10 Cloud zatiaľ vieme?

Je uzamknutý pre Windows Store

Najväčší rozdiel medzi týmto vydaním Windows 10 a ostatnými edíciami je ten, že Windows 10 Cloud je uzamknutý pre Windows Store pre všetky aplikácie a hry. To znamená, že sťahovanie programov z internetu v tejto verzii systému Windows nebude fungovať, pretože Windows 10 bude jednoducho odmietať nainštalovať softvér, ktorý nie je z Windows Store.

Neexistuje žiadny spôsob, ako túto funkciu vo Windows 10 Cloud vypnúť, pretože je navrhnutý špeciálne pre zvýšenú bezpečnosť. Mohli by ste ho upgradovať na Windows 10 Pro, ktorá by následne umožňoval inštalovať programy mimo Windows Store, ale to by už viac nebol Windows 10 Cloud.

Vyzerá ako Windows 10

Na prvý pohľad nie je hneď jasné, že Windows 10 Cloud je iný, než akákoľvek iná verzia systému Windows 10. Vyzerá rovnako ako všetky ostatné verzie Windows 10, ktoré sú momentálne na trhu, až na to, že má mierne odlišnú predvolenú tapetu pri prvotnom nastavení.

Nie je to nevyhnutne zlá vec, pretože to znamená, že užívatelia budú mať skúsenosť so systémom bez ohľadu na to, akú verziu Windows 10 používajú. Je to výhodné najmä pre študentov, na ktorých sa predovšetkým Windows 10 Cloud zameriava.

Zdroj: vlastný

Je o niečo bezpečnejší

Vzhľadom na to, že inštaláciu aplikácií nemožno spustiť mimo Windows Store, je celý systém technicky oveľa bezpečnejší. Nestretnete sa so žiadnymi nepoctivými inštaláciami malwaru za vaím chrbtom, pretože v tejto edícii Windows 10 jednoducho nebežia. Všetko vo Windows Store je (vo väčšine prípadov), bezpečné. Funguje tu totiž vlastný systém schvaľovania aplikácií od Microsoftu, ktorý je k dispozícii v obchode k stiahnutiu.

Viac o tom, čo sa oplatí vedieť o Windows 10 Cloud vám prinesieme v ďalšej časti článku. Sledujte nás aj naďalej a dozviete sa viac.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre