AppleSpravodajstvo

Čo môžeme očakávať od Apple tento rok?

Rok 2016 bol pre Apple znovu veľmi úspešným rokom. Dočkali sme sa nových kontroverzných iPhonov bez audio jacku, nové iWatch, MacBook Pro s jeho „slávnym“ touchbarom, nový iPad Pro a ďalšie vylepšenia a nové vydania operačných systémov iOS.

Predpokladá sa, že tento rok nebude pre Apple žiadnou výnimkou a môžeme očakávať predstavenie rôznych produktov. Čo všetko Apple predstaví a načo sa môžeme tešiť v roku 2017?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nový iPhone

Rok 2017 je pre iPhone veľké jubileum. Pred 10 rokmi bol predstavený úplne prvý iPhone, to znamená že si pre nás Apple predstaví nový iPhone vo veľkom štýle. Nový iPhone by mal niesť označenie iPhone 8. Apple sa zrejme nebude držať svojho doterajšieho označovania s príponou „S“ pretože iPhone 7 nepriniesol obrovské vylepšenia a zmenu štýlu a Apple si všetky očakávané zmeny necháva na tohtoročnú generáciu.

Zdroj: appleinsider.com

iPad Pro 2

V roku 2015 Apple predstavil svoj 12,9 palcový iPad Pro, o pár mesiacov neskôr v marci 2016 bola predstavená menšia 9,7 palcová verzia. Menšia verzia iPadu Pro sa stala nástupcom predošlého iPadu Air 2. V septembri alebo októbri tohto roku sa predpokladá s príchodom novej generácie alebo aspoň pridanie ďalšieho modelu do iPad Pro rodiny. Špekulácie hovoria o pridaní 10,9 palcovej verzie iPadu Pro.

Zdroj: pcmag.com

Apple Watch tretej generácie

Tento rok môžeme očakávať aj predstavenie ďalšej generácie Apple Watch. Táto generácia ale asi zrejme neprinesie obrovské novinky alebo zmenu dizajnu, aj keď sa špekulovalo o vylepšení displeja, samostatného 4G pripojenia alebo o novom okrúhlom tvare, tieto novinky zrejme neprídu už tento rok.

Zdroj: smh.com.au

Apple TV

Čierna krabička od Applu tento rok taktiež oslavuje svoje okrúhle výročie. Apple však zatiaľ neplánuje žiadne ohromné zmeny tohto zariadenia, avšak v novej generácií bude zrejme 4K ultra-HD výstup. Týmto pádom môžeme očakávať vysoký nárast 4K filmov v iTunes.

Zdroj: macworld.com

MacBook Air a MacBook

V najbližšej dobe sa zrejme nedočkáme ani novej generácie MacBook Air, keďže Apple predstavil 12 palcový MacBook, ktorý je skoro tak isto tenký a ľahký ako MacBook Air. Apple dáva do popredia svoje MacBook Pro laptoty, na druhú stranu MacBook Air je najlacnejším laptopom od Apple. MacBook Air bude zrejme stále na predaj ale zatiaľ nepadla žiadna zmienka ohľadom novej generácie MacBook Air.

Zdroj: gizmodo.com

12 palcový MacBook a modely MacBook Pro zrejme neprinesú novinky vo svojom dizajne ale očakávame novšie procesory alebo navýšenie pamätí RAM v niektorých modeloch. MacBook Pro budú dostupné aj s novou generáciou procesorov od Intelu a najvyšší ponúkne až 32GB pamäte RAM.

iOS 11

Nová verzia operačného systému iOS bude tradične odhalená v júni. Nový operačný systém má vylepšiť Siri, ktorá má mať realistickejší hlas. Ďalej má priniesť Dark Mode, ktorý má zmeniť pôvodne biele vizuálne prvky systému na odtiene čiernej. Zaujímavou novinkou má byť vylepšenie aplikácie Kontakty na takzvaný aktívny režim. Znamená to, že by používateľ priamo videl kto je v jeho kontaktoch práve online.

Všetky očakávané novinky od Applu budú zrejme odhalené na WWDC 2017 v júni, až na zopár zariadení ako napríklad iPhone 8, Apple Watch 3 a iPad Pro, ktoré budú zrejme predstavené v septembri alebo októbri tohto roku.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok(macworld.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close