Clubhouse v podaní Facebooku naberá na realite. Pozrite si prvé náhľady tejto funkcie!

Facebook skutočne pracuje na alternatíve k službe Clubhouse.

Facebook
Zdroj: unplash.com (Brett Jordan)

Sociálna sieť Clubhouse je fenoménom dnešnej doby a kľudne ju môžeme označiť aj ako za jednu z najrýchlejšie rastúcich sociálnych sietí na svete. Založená je na rozdiel od existujúcich a dobre zabehnutých sociálnych sietí na rozprávaní sa pomocou audia.

Ešte vo februári sa objavili prvé správy, že Facebook pracuje na obdobnej funkcii, akú ponúka Clubhouse. Najnovšie portál TechCrunch prináša prvé náhľady, ako by táto funkcia mohla vyzerať a fungovať vo finále.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Facebook: „Live Audio“

Nová funkcia by sa mala volať Live Audio, resp. Živé Audio, alebo Živý zvuk. Svojím vzhľadom, ako môžete vidieť nižšie, tak pripomína platformu Zoom, či funkciu Video chat a podľa publikovaných informácií, mala by byť integrovanou v rámci Messenger miestností. Inými slovami, nepôjde o samostatnú aplikáciu, čo dáva v súvislosti s popularitou služby Messengerom zmysel. Samotné fotografie zdieľal mobilný vývojár a reverzný inžinier Alessandro Paluzzi, ktorý narazil na živý vývoj funkcie Live Audio priamo v rozhraní vývojárskej verzie aplikácie pre Android.

Facebook_funkcia slubhouse_nahlad funkcie
Zdroj: techcrunch

Portál ďalej uvádza, že raz ako je vytvorená miestnosť, tak používateľ do nej môže pozvať ďalších používateľov viacerými spôsobmi. Spomína napríklad priamo z Messengeru, z publikovaného statusu na Facebooku, či pomocou verejného odkazu a podobne. Okrem iného píše:

„Nové obrázky ukazujú rozšírenie Izieb (pozn. redakcie: Facebook Rooms), kde si budete môcť vybrať z troch rôznych „typov Izieb“ – buď súkromná video miestnosť, alebo verejná alebo súkromná audio miestnosť . Súkromná audio miestnosť by bola iba miestom na hlasový rozhovor so skupinou priateľov, zatiaľ čo miestnosť „Live Audio“ by bola iba audio miestnosť, kde by ste mohli vysielať pre širšiu skupinu poslucháčov.“

Zároveň však treba dodať, že funkcia aktuálne nie je aktívnou a nie je presne známe, kedy bude uvoľnenou pre používateľov. Môžu to byť ako dni, či týždne, tak aj mesiace. My sa skôr prikláňame k týždňom, kedy by mohla byť aktívne testovanou prvými testermi.

V každom prípade, uvítali by ste túto funkciu v službe Facebook? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre