Čína ohlásila pre lokálneho výrobcu procesorov, spoločnosť SMIC, dotáciu v miliardách dolárov

Lokálny výrobca procesorov, spoločnosť SMIC, získala dotáciu od čínskej vlády v objeme 2,25 miliardy dolárov

processor
Zdroj: Pixabay.com (ColiN00B)

Najväčší výrobca procesorov v Číne, spoločnosť SMIC (Semiconductor Manufacturing International Corporation), ktorá bola založená ešte v roku 2000, dostáva obrovskú dotáciu zo strany čínskej vlády.

2,25 miliardy dolárov

Portál scmp.com (South China Morning Post) prišiel so správami, v ktorých píše, že spoločnosť SMIC dostane prostredníctvom národných fondov v dôsledku reštrikcií zo strany Washingtonu, ktoré sprísňujú technologické obmedzenia pre druhú najväčšiu ekonomiku sveta, dotáciu v objeme 2,25 miliardy dolárov. Kapitál spoločnosti by mal tak vzrásť z 3,5 na 6,5 miliardy dolárov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Investícia by mala pomôcť spoločnosti zvýšiť výrobné kapacity z 6 000 kusov procesorov mesačne na 35 000. Druhým dychom však treba povedať, že sa spomína výrobná kapacita procesorov vyrobených 14nm procesom. Neznamená to však, že spoločnosť nie je schopná vyrábať aj procesory iným výrobným procesom.

Čínska vláda verí, že táto dotácia umožní Číne stať sa viac nezávislou krajinou od amerických technológií.

V súčasnosti spoločnosť Huawei odoberá od SMIC procesor Kirin 710A, ktorý je určený pre zariadenia z kategórie mid-range smartfónov. Spomenúť však treba, že kooperácie medzi spoločnostiam je čerstvou, oznámená bola len pred niekoľkými dňami. Pôvodným dodávateľom bola spoločnosť  TSMC.

Spoločnosť SMIC okrem iného za prvý kvartál tohto roka ohlásila tržby v objeme 905 miliónov dolárov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre