CEO Twitteru reaguje na Muska: „Musíme byť pripravení na všetko“. Bude z transakcie roka prepádak roka?

Riaditeľ sociálnej siete Twitter priznáva, že predaj akcií spoločnosti Elonovi Muskovi nemusia dotiahnuť do úspešného konca.

Elon Musk a Twitter_2 (2)
Zdroj: unsplash.com (Brett Jordan)

Nie je tajomstvom, že Elon Musk dal nedávno na stôl akcionárom Twitteru ponuku na odkúpenie všetkých akcií spoločnosti. A hoci sa zdalo, že ponuka bude z stola zhodená, tak Twitter ju neskôr akceptoval.

Posledné dni sa médiami ale prehnala správa, ktorá hovorí, že transakcia v objeme 44 miliárd dolárov je pozastavenou. Potvrdil ju aj samotný Elon Musk, ktorý ako dôvod pozastavenia akvizície uviedol, že čaká na podrobnosti potvrdzujúce výpočet, že podiel falošných účtov je menej ako 5%.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Parag Agrawal, ktorý je generálnym sociálnej siete, publikoval v priebehu posledných hodín viacero tweetov, medzi ktorými jeden vyčnieva. Ide konkrétne o príspevok, v ktorom píše, že dohoda medzi Muskom a sociálnou sieťou, by mohla padnúť. Na tému upozornil portál TheVerge.com.

„Aj keď očakávam uzavretie dohody, musíme byť pripravení na všetky scenáre a vždy robiť to, čo je pre Twitter správne. Som zodpovedný za vedenie a riadenie Twitteru, a našou úlohou je stavať sociálnu sieť, aby bola každým dňom silnejšou “ napísal Agrawal v statuse nižšie.

A hoci to aktuálne vyzerá tak, že dohoda medzi Muskom a Twitterom môže padnúť, tak obe strany uviedli, že majú záujem transakciu doviesť do úspešného konca. Ako môžete vidieť nižšie, tak Musk na sociálnej sieti napísal, že má aj naďalej záujem o kúpu Twitteru, na čo reagoval CO-CEO spoločnosti, že rovnako to cítia aj oni.

Mimochodom, Elon Musk v nedávnej minulosti v súvislosti s prevzatím sociálnej siete hovoril aj o vízii, ako ju chce zmeniť. Napríklad uviedol, že z Twitteru chce urobiť „arénu slobody prejavu“ a rovnako, že chce zverejniť zdrojový kód, aby každý videl, na základe čoho mu algoritmy zobrazujú obsah. Nie však každý je nadšený z plánov Muska. Obavy vyjadril napríklad Bill Gates, ktorý sa bojí, že sociálna sieť sa môže neskôr stať centrom pre šírenie dezinformácií.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre