AppleHuaweiSpravodajstvo

CEO Huaweiu je proti akýmkoľvek sankciám proti spoločnosti Apple. Pozrite sa ako vníma celú situáciu okolo sankcií uvalených americkou vládou

Určite pre nikoho nie je tajomstvom, že americká vláda uvalila na spoločnosť Huawei výrazné obmedzenia, ktoré bránia spoločnosti obchodovať a využívať služby a produkty od amerických spoločností.

Ren Zhengfei je veľký chlap. Takto vníma aktuálne vzniknutú situáciu

Každý zdravo uvažujúci človek by povedal, že sankcie uvalené na spoločnosť Huawei sú zdrvujúce a majú jediný cieľ – ekonomicky položiť 2. najväčšieho výrobcu smartfónov na kolená.  Opak je však pravdou. CEO Huaweiu bol vyspovedaný viacerými novinármi, kde v rámci rozhovoru reagoval ako na menej ostré otázky, tak aj na ostrejšie (časť rozhovoru s anglickými titulkami si môžete pozrieť nižšie).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hneď v úvode CEO Huaweiu začal s tým, že je vďačný 30-ročnej kooperácii s americkými spoločnosťami, ktoré prispeli k rastu ich spoločnosti, a že ich naučili ako „kráčať“. Zároveň, že mnoho amerických továrni im dáva v tomto čase krízy podporu, a že za nich lobujú na tých najvyšších miestach. Následne sa odpichol od amerických spoločností k americkej vláde. Následne začal vysvetľovať obmedzenia, v podobe zaradenia spoločnosti na už viackrát spomínaný „entity list“. Vo svojej podstate spočívajú v tom, že všetky produkty, ktoré chce Huawei nakupovať od spoločností v Amerike, tak musia byť odobrené vládou. Zhengfei ďalej hovorí, že sankciami môžu byť ovplyvnené len low-end produkty, na to spoločnosť pravdepodobne nie je dostatočne pripravená. Avšak dodáva, že ich high-end produktov sa to nedotkne, minimálne 5G technológie, s ktorou sú 2-3 roky pred konkurenciou.  Na konci rozhovoru Zhengfei hovorí, že so spoločnosťou Google pracujú na riešení vzniknutého problému.

Sankcie voči Apple nie sú na programe dňa

Prejdime k ďalšiemu rozhovoru, s kde na otázky týkajúce sa amerického Apple odpovedal, že si nepraje, aby čínska vláda nejak sankcionovala spoločnosť. Konkrétne povedal:

„V prvom rade sa to nestane. Po druhé, ak sa tak stane, budem prvou osobou, ktorá bude proti…“, ďalej dodal: „Apple je môj učiteľ. Prečo musia študenti namietať voči učiteľovi? Ja to neurobím,… “

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close