HuaweiSpravodajstvo

CEO Huawei: „Máme plán B, ak Google nedostane licenciu od USA, aby mohli s nami spolupracovať“

V dôsledku sankcií zo strany americkej vlády voči Huawei, spoločnosť reaguje, že do 2 až 3 rokov budú schopný vlastný globálny ekosystém.

Konflikt medzi americkou vládou a spoločnosť Huawei trvá už od mája tohto roka, a vyzerá to tak, že sa tak skoro neskončí. Hoci americká vláda znepríjemňuje Huawei život, tak aj napriek tomu sa spoločnosti darí aj naďalej úspešne podnikať. Nie tak dávno ohlásila, že už má viac ako 40 kontraktov na budovanie 5G sietí naprieč viacerými regiónmi sveta, vrátane Európy, kde 5G sieť bude budovať (zatiaľ)  pre 21 krajín. Okrem toho, sa spoločnosti darí aj zvyšovať predaje smartfónov. V tomto roku ich spoločnosť predala  viac ako 230 miliónov, pričom v minulom roku to bolo približne 200 miliónov.

Potrvá nám to 2 až 3 roky

Najnovšie, portál thaimediapr.com priniesol správy, v ktorých poukazuje na najnovšie vyjadrenia generálneho riaditeľa spoločnosti, Ren Zhengfei, ktorý sa vyjadroval k téme neumožnenia využívania amerických technológií a služieb. Konkrétne spomínal spoločnosť Google v spojitosti s Google Mobile Services (Mobilné služby Google). Zhengfei hovoril, že majú plán „B“, ak by americká vláda nelicencovala spoločnosť Google, aby mohla aj naďalej aktívne spolupracovať s Huawei (pozn. redakcie: v súčasnosti Google nemôže poskytovať svoje služby v novo predstavených smartfónoch spoločnosti Huawei).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Veríme, že si môžeme vybudovať vlastný globálny ekosystém v priebehu nasledujúcich dvoch až troch rokov,“ hovorí Zhengfei.

Zhengfei ďalej v rozhovore vyjadril nádej, že americká vláda „odloží“ politiku bokom, a urobí to čo je v prospech Američanov, ako aj Amerických spoločností.

„Ak nám americké spoločnosti nebudú môcť dodávať svoje výrobky, máme naše alternatívy,“ zdôraznil pán Ren a dodal, že „ak sa tieto alternatívy stanú zrelými a stabilnými, nemyslím si, že je veľmi pravdepodobné, že sa vrátime k Americkým spoločnostiam. “

Dôkazom toho, že to Zhengfei myslí skutočne vážne je aj fakt, že v smartfónoch produktovej rady Mate 30 nenájdeme ani jeden komponent, ktorého pôvod je z USA. Okrem toho, spoločnosť nedávno ohlásila, novú stratégiu, v rámci ktorej vymenila sadu vývojárskych nástrojov spoločnosti Google, za svoje. Dokonca, len pár dní dozadu oznámila hlava Huawei India, že už čoskoro budú pripravení nahradiť kľúčové služby spoločnosti Google.

Spoločnosť Huawei však nenecháva všetko na náhodu. Od mája totiž Huawei pracuje na dni „D“, kedy bude schopná sa kompletne odrezať od amerických technológií a služieb. Ešte v júli, Zhang Minggang, zástupca generálneho riaditeľa spoločnosti Huawei Francúzsko predpovedal, že „Deň nezávislosti“ príde v roku 2021. Aktuálne to však vyzerá tak, že by mohol nastať oveľa skôr.

V závere rozhovoru Zhengfei odpovedal na otázku, „Čo sa stane, ak spoločnosť Google neodstane licenciu na spoluprácu s Huawei?“ slovami:

„Máme veľmi veľký plán B.“ Ďalej dodal, že Huawei je odhodlaný a schopný stať sa svetovým predajcom smartfónov č.1, ale tento proces bude „trvať čas“.

Okrem toho poodhalil, že Huawei plánuje „veľký comeback“ na zahraničné trhu v priebehu roku 2020.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close