Budúcoročný vlajkový procesor Snapdragon 865 od Qualcommu bude zrejme dostupný v 2 verziách

Qualcomm Snapdragon 710
Zdroj: Qualcomm

Nie je žiadnou novinkou, že spoločnosť Qualcomm ešte v tomto roku predstaví nástupcu svojho vlajkového mobilného procesoru Snapdragon 855, ktorý zrejme ponesie označenie Snapdragon 865. V útrobách spoločnosti je nová generácia vlajkových procesorov zatiaľ označovaná ako SM8250, ktorá však v sebe bude skrývať jednu naozaj zaujímavú „technologickú“ novinku, ktorú len prednedávnom predstavil priamo Qualcomm.

Zabudovaný 5G modem

Novinkou má byť práve zabudovaný 5G modem vlastnej výroby, ktorý bude súčasťou nového mobilného procesoru Snapdragon 865. Táto novinka by sa mohla odzrkadliť hlavne v iných oblastiach, napríklad ako väčšia kapacita batérie, či lepší chladiaci systém. Všetky tieto vymoženosti ale budú podľa všetkého výsadou iba tých najdrahších vlajkových lodí, keďže Qualcomm pripravuje aj „klasickú“ verziu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dostupná bude aj klasická verzia

Existenciu „klasickej“ verzie potvrdil len nedávno Roland Quandt, redaktor portálu WinFuture.de, ktorý zverejnil informácie o novom Snapdragone na sociálnej sieti Twitter. Na základe jeho informácií tak môžeme povedať, že Qualcomm bude dodávať nový Snapdragon 865 aj bez integrovaného 5G modemu, čo je naozaj logické riešenie najmä pre smartfóny mimo ázijského trhu.

Nová čipová sada od Qualcommu so zabudovaným 5G modemom bude určite najpopulárnejšia na ďalekom východe, ako aj v USA. Práve Južná Kórea a USA sú krajiny, kde je nástup 5G pripojenia najrýchlejší. Treba počítať s tým, že v našich končinách, ako aj v celej EÚ, treba počítať s o čosi pomalším nábehom 5G sietí. Spomedzi krajín EÚ sú na tom najlepšie Nemecko a Veľká Británia, ktoré už s budovaním novej mobilnej siete začali.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (Qualcomm)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre