Budúcnosť Windows 10 Mobile je otázna. Pravdepodobne zotrvá na súčasnej vetve „Redstone 2“

Zdroj: vlastný

Ste spokojný so súčasnou vetvou Windows 10 Mobile? Dúfame, že áno. Totiž zotrváme na nej ešte riadnu chvíľu.

Počas dnešného Windows Insider webcast (via Neowin), Microsoft dostal viacero otázok týkajúcich sa mobilnej platformy Windows 10 Mobile v spojitosti s vetvou „feature 2“, ktorá mala byť len dočasnou (pozn. redakcie: reč je o Redstone 2 vetve). Vyzerá to však tak, že táto vetva tu bude s nami o niečo dlhšie ako by sme predpokladali.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V rámci rozhovoru Rich Hay (člen Insider tímu) sa totiž rozhovoril o budúcnosti Windows 10 Mobile v spojitosti so súčasnou vetvou kde prezradil, že Microsoft momentálne neplánuje prejsť na Redstone 3 vetvu s aktuálnou mobilnou platformou. Inými slovami, nové funkcie nateraz nejak nemusíme očakávať, okrem tých ktoré boli plánované do vypustenia Redstone 3 aktualizácie.

Otázkou však je, čo bude s mobilnou platformou ako takou do budúcna. Špekuluje sa, že Windows 10 Mobile ukončí svoju životnosť na „súčasných zariadeniach“, podobne ako tomu bolo s Windows Phone 7.8. Na druhej strane treba povedať, že spoločnosť aktívne pracuje napríklad na CShell rozhraní (automatické prispôsobenie rozhrania v závislosti od zariadenia), ktoré by mohlo položiť nové základy ďalšej generácie mobilnej verzie operačného systému.

V každom prípade Microsoft si týmto výrokmi určite nepomohol, ba dovolíme si povedať pravý opak. Z nášho pohľadu to mohla spoločnosť z marketingového hľadiska  zahrať aspoň ako „reštart“ posúvajúci mobilnú platformu na novú úroveň.

Uvažujete o tom, že by ste vymenili Windows 10 Mobile platformu za inú?

Zdroj: Neowin, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre