SpravodajstvoXiaomi

Budúce smartfóny od Xiaomi by mohli prísť s výrazne lepšími fotoaparátmi od popredných výrobcov ako Hasselblad, či Canon

Na sociálnej sieti Weibo sa nedávno objavila zaujímavá anketa, ktorú zverejnil samotný viceprezident Xiaomi

Čínska spoločnosti Xiaomi sa možno v budúcnosti pripojí ku výrobcom ako Nokia, či Huawei, ktorí už dlhé roky vsádzajú na kvalitu fotoaparátov od popredných výrobcov ako Leica, či Carl Zeiss. Naznačuje to najnovšia anketa na sociálnej sieti Weibo, ktorú zverejnil samotný viceprezident spoločnosti Xiaomi, Chang Cheng. Ten na svojom oficiálnom profile zverejnil anketu, ktorá zahŕňala potencionálnych výrobcov, s ktorými by mohla spoločnosť nadviazať spoluprácu, informoval španielsky portál Movilzona.

Známe mená ako Canon, Nikon, či Hasselblad

V spomínanej ankete sa objavili známi výrobcovia fotoaparátov ako Canon, Nikon, či švédsky Hasselblad. Anketu, v ktorej hlasovalo viac ako 4 000 fanúšíkov značky, jasne vyhrala práve spoločnosť Hasselblad, ktorá už dlhé roky patrí medzi svetovú špičku. Veľká časť fanúšikov však svoj hlas udelila aj spoločnosti Canon, ako aj možnosti, nech Xiaomi ide „svojou“ cestou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi anketa o spolupraci s vyrobcami fotoaparatov
Zdroj: Weibo

Samozrejme, od výslednej spolupráce sme ešte na kilometre ďaleko, no je minimálne dobré, že spoločnosť Xiaomi nad takouto formou spolupráce uvažuje. Špičkové fotoaparáty sa už vo svete smartfónov pomaly ale isto stávajú štandardom. Výborný fotoaparát je už dnes jednou z hlavných požiadaviek pri kúpe nového smartfónu a je dosť možné, že s nachádzajúcimi fotografickými technológiami bude nejaká forma spolupráce s výrobcom fotoaparátov jednoducho nevyhnutná.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close