Brexit spôsobí rast cien HP, Dell a Lenovo zariadení

Dell, Lenovo, Microsoft už ohlásili, že Brexit bude mať výrazný dosah na ich pôsobenie na Anglickom trhu. Po týchto gigantoch sa k vyhláseniu dostalo už aj HP, ktoré podobne ako Dell ohlásilo, že ceny jeho zariadení vstúpnu najmenej o 10% v celom Spojenom kráľovstve.

Následky svojho odchodu z si Angličania začínajú uvedomovať až teraz, keďže tento krok bude mať asi najväčší dosah práve na súkromný sektor, ktorý výrazne profitoval z voľného trhu v Európe.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ceny HP zariadení sa budú oficiálne zvyšovať vo Veľkej Británii o 10% od 1. augusta tohto roku, čo sme sa dozvedeli z uniknutého emailu, ktorý hovorí:

Interný email od HP o Brexite:

„Ako ste si mohli všimnúť, posledné týždne sme videli bezprecedentné oslabenie libri voči americkému doláru

Za cieľom, aby sme vedeli udržať naše operácie vo Veľkej Británii a Írsku, tak sme museli pristúpiť k úpravam cien pre konečných užívateľov.

A preto budeme efektívne k 1. augustu zvyšovať ceny produktov v našom portfóliu približne o 10%.

Toto bude platiť pre všetky produkty v kategórii HP Personal Systems, čo zahŕňa stolové počítače, laptopy, mobilné zariadenia a iné. Predajcovia si, samozrejme, budú môcť upraviť konečnú cenu podľa ich ľubovôle“

Dá sa očakávať, že celkové efekty Brexitu sa ukážu až po nejakej dobe. My budeme za vás sledovať, aké bude mať dopady Brexit na technologícké firmy a ako ovplyvní bežného zákaznika.

zdroj: winbeta.org

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre