SpravodajstvoTechnológie

Microsoft a Google idú do boja s pirátmi na webe

Microsoft a Google sa uviazali k spolupráci so spoločnosťou Motion Picture Assocation a British Phonographic Industry, ktoré reprezentujú záujmy filmového ako aj hudobného priemyslu.

Ako bude vyzerať boj proti pirátom v podaní Microsoftu a Google?

Výsledkom spolupráce medzi zainteresovanými stránkami má byť penalizovanie odkazov vo vyhľadávačoch na stránky, ktoré šíria pirátsky obsah na internete. Inými slovami to znamená, že v prípade šírenia nelegálneho obsahu budú stránky zo strany internetových vyhľadávačov Bing a Google posúvané na nižšie pozície vo vyhľadávaniach alebo úplne vyradené. Na druhej strane toto opatrenie v konečnom dôsledku dopomôže k lepším výsledkom vo vyhľadávaniach internetovým portálom, ktoré obsah ponúkajú legálnou cestou, čím by sa mohla zvýšiť aj ich konkurencieschopnosť na trhu

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvou krajinou, kde by sme sa mali stretnúť s novým algoritmom vyhľadávania bude Veľká Británia, kde dnes funguje už viacero obdobných programov, napríklad viacerí internetový provideri automaticky blokujú prístup k vybraným internetovým stránkam. Avšak, ak sa pýtate ako bude samotné vyhľadávanie fungovať v reálnom živote, tak dnes momentálne nie sú dostupné bližšie informácie.

Čo sa týka ostatných krajín sveta, počnúc tou našou, tak nie sú momentálne dostupné ďalšie informácie o tom či a kedy vlastne bude opatrenie implementované.

Dotklo by sa dané opatrenie aj vás?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close